اخبار مهم

پیش‌بینی ریزش بیشتر قیمت دلار امروز 10 آبان 99

در حالی که قیمت دلار در اوج نوسانات اخیر به کانال 32 هزار تومانی صعود کرده بود اما مدتی است که در کانال 27 تا 28 هزار تومانی در حال نوسان است. آیا ممکن است قیمت دلار کمتر از این مقدار باشد؟ در ادامه پیش‌بینی ریزش بیشتر قیمت دلار امروز 10 آبان 99 با نبض دیجیتال همراه باشید.

برگزاری انتخابات آمریکا ، پیش بینی کاهش قیمت طلا ، اعلام بسته جدید ارزی از سوی رئیس کل بانک مرکزی و تحریم هشت شرکت فعال در بخش پتروشیمی ممکن است در اولین روز هفته چهار سیگنال مهم در بازار ارز باشد.

از میان چهار سیگنال ، شاید فقط تحریم‌های جدید بتواند تقاضا در بازار ارز را تا حدودی تحریک کند و این عامل ممکن است نتواند بر سه عامل دیگر غلبه کند.

معاون اول اتحادیه طلا و جواهر نیز گفت: با توجه به انتخابات هفته آینده آمریکا از یک سو و کاهش طلای جهانی و قیمت دلار ، به نظر می‌رسد قیمت طلا و سکه در حال کاهش است.

علاوه بر این ، رئیس کل بانک مرکزی گفت: تأمین ارز در سامانه نیما به سرعت افزایش یافته و جزئیات بسته جدید ارزی صادرات و واردات هفته آینده اعلام می‌شود.

سهراب اشرفی درباره وضعیت احتمالی بازار در هفته آینده گفت: احتمالاً مانند هفته گذشته از شنبه تا چهارشنبه خواهد بود. در هفته گذشته ، دستگیری برخی از معامله گران آتی توانسته است تاثیری در کاهش قیمت‌ها داشته باشد و در صورت ادامه این کار و مسدود کردن معاملات فردا ، وضعیت ممکن است بهتر شود.

وی ادامه می‌دهد: با این حال ، اگر نظرسنجی‌ها نشان دهند که بایدن در سه روز شنبه ، یکشنبه و دوشنبه جلوتر است ، روند هفته گذشته ادامه خواهد یافت و حتی ممکن است دلار برای نزدیک شدن به نرخ نیما اندکی سقوط کند.

در رابطه با پیش‌بینی ریزش بیشتر قیمت دلار ، رویا ذبیحی سامانی ، مدیر نمونه کارها مشاور سرمایه گذاری هما ، در دنیای اقتصاد نیز پیش بینی کرده است: انتخابات بایدن امید به توافق با ایالات متحده ، لغو تحریم‌ها ، کاهش انتظارات تورم و بازگشت ثبات به اقتصاد ایران را افزایش می‌دهد ، تثبیت نرخ ارز و حتی کاهش آن به اعداد تعادلی تبدیل می‌شود.

در صورت بازگشت به برجام ، ارز حاصل از صادرات نفت به کشور بازگردانده می‌شود و بانک مرکزی برای کنترل ارز بازتر خواهد بود.

علاوه بر این ، لغو تحریم‌ها باعث افزایش فروش نفت ایران و ایجاد کسری بودجه و عدم نیاز به چاپ اسکناس یا افزایش نرخ اوراق بدهی خواهد شد. در صورت انتخاب ، ناامیدی ترامپ از شرایط آینده و ریسک سیاسی افزایش خواهد یافت و ادامه شرایط بد اقتصادی ، از جمله تراز تجاری منفی ، عدم دسترسی به منابع ارزی و عدم امکان صادرات نفت و کاهش امید به توافق ، باعث نرخ ارز افزایش یابد.

علاوه بر نتایج انتخابات آمریکا ، وضعیت ارز بهبود نخواهد یافت ، مگر اینکه مشکلات اساسی مانند رشد نقدینگی و کسری بودجه کنترل شود و چشم انداز افقی بلند مدت اقتصاد بدون لغو تحریم‌ها در کوتاه مدت امکان پذیر نخواهد بود.

منبع  »  Tejarat

بیشتر بخوانید:

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا