اخبار روز

مایکروسافت بسته های به روزرسانی دستی را برای حذف Adobe Flash از ویندوز منتشر می کند

در ماه سپتامبر، مایکروسافت در مورد حذف Flash از مرورگر Edge و Windows به کاربران یادآوری کرد و اظهار داشت که این شرکت در پاییز امسال به روز رسانی اختیاری را برای نسخه اخیر منتشر می کند که Adobe Flash Player را به طور کامل از سیستم عامل ویندوز حذف می کند. همانطور که وعده داده شده، غول ردموندی آن به روزرسانی اختیاری را از طریق کاتالوگ به روز رسانی (که توسط BleepingComputer مشاهده شده است) برای دانلود در دسترس قرار داده است.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه باشید.

نام بسته به روز رسانی مایکروسافت KB4577586 است. می توانید برای دانلود بسته به روزرسانی نسخه دلخواه خود به کاتالوگ بروزرسانی مراجعه کنید. این بسته ها برای همه نسخه های ویندوز پشتیبانی شده فعلی – از جمله نسخه های LTSB – و نسخه های مربوط به Windows Server در دسترس هستند.

لازم به ذکر است که بسته در حال حاضر فقط از طریق Update Catalog برای نصب دستی قابل دانلود است. شرکت ردموندی در اوایل سال جاری اعلام کرد که انتشار این به روزرسانی را از طریق کانال های دیگر مانند Windows Update به عنوان یک به روزرسانی توصیه شده پس از پایان پشتیبانی Flash Player در 31 دسامبر 2020 آغاز خواهد کرد.

علاوه بر این، کاربرانی که در حال حاضر KB4577586 را به صورت دستی نصب می کنند، گزینه ای برای حذف یا بازگرداندن به روزرسانی ندارند و برای نصب مجدد Flash باید نصب سیستم عامل را مجدد انجام دهند. این شرکت همچنین اعلام کرده است که در اواخر تابستان سال آینده تمام API ها، خط مشی های گروه و رابط هایی را که برای مدیریت Flash استفاده می شوند حذف خواهد کرد.

جالب اینجاست که مشاهده شده است که با نصب این به روزرسانی از شر Adobe Flash Player ویندوز و سیستم عامل خلاص نمی شوید. مشخص نیست که آیا این شرکت بسته به روزرسانی دستی دیگری را قبل از ارائه آن به همه کاربران از طریق کانال های معمول ارائه می دهد یا خیر.

منبع  »  neowin

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا