اخبار روز

توافق نامه جدید بین ایران و روسیه در مورد نیروگاه سیریک

مدیر پروژه های نیروگاه در ایران روز شنبه اعلام کرد که ایران و روسیه توافق نامه احداث نیروگاه سیریک در استان هرمزگان در جنوب ایران را تمدید کردند.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه باشید.

بهنام خائفی نژاد گفت: “این پروژه به زودی پس از تصویب وام از روسیه عملیاتی می شود.”

“پیمانکار جدید روسی برای ساخت نیروگاه 1400 مگاواتی در جنوب ایران معرفی شده است. گفتگوها درباره این موضوع از شش ماه پیش آغاز شده بود ، در حالی که سرانجام دو طرف پس از برگزاری 90 جلسه به توافق رسیدند. ”

وی گفت: “پس از نهایی شدن توافق نامه ، 200 هكتار زمین برای ساخت نیروگاه در اختیار پیمانكار جدید قرار گرفت. اجرای این پروژه با بودجه 1.4 میلیارد یورویی تضمین شده از وام روسیه در آینده نزدیک آغاز می شود. ”

 فریدون همتی استاندار هرمزگان در دیدار با طرزطلب مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی کشور و مهرانی مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق استان هرمزگان عنوان کرد: عملیات اجرایی نیروگاه ۱۶۰۰ مگاواتی سیریک ایران به زودی توسط پیمانکاران داخلی آغاز و فعالیت آن از سرگرفته می شود.

وی ادامه داد: این نیروگاه به دست نیروهای توانمند داخلی احداث خواهد شد و استانداری هرمزگان نیز همکاری لازم را برای اجرای خوب این پروژه با کیفیت مناسب، انجام می‌دهد.

استاندار هرمزگان با اشاره به اهمیت تامین آب روستاهای شهرستان سیریک، افزود: از مزایای این طرح، تصویب احداث خط لوله آب از پایین دست سرنی به شهرستان سیریک نیز با مشارکت شرکت تولید برق نیروگاه حرارتی ظرف حداکثر 6 ماه احداث و مشکل آب روستاهای این شهرستان از این طریق رفع شود.

منبع  »  EN Isna

بیشتر بخوانید:

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا