اخبار روز

بازخواست توییتر و فیسبوک به اتهام سانسور محتوا

مارک زاکربرگ مدیر عامل فیسبوک و جک دورسی مدیر عامل توییتر در جلسه ای مجازی در مجلس سنا سه شنبه هفته جاری مورد بازخواست قرار می گیرند. البته این بار یکی از سناتورها به عنوان معاون رئیس جمهور آینده ایالات متحده انتخاب شده است.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه باشید.

چندین هفته پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، «نیویورک پست» مقاله‌ای درباره پسر نامزد حزب دموکرات منتشر کرد که شبکه‌های اجتماعی فیسبوک و توییتر مانع از پخش گسترده آن شدند. این موضوع عصبانیت جمهوری‌خواهان را در پی داشت و آن را اقدامی برای حمایت از جو بایدن درنظر گرفتند.

حالا که تقریبا نتیجه انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا مشخص شده و به احتمال زیاد جو بایدن به کاخ سفید راه پیدا می‌کند، سناتورهای جمهوری‌خواه مدیران عامل این شبکه‌های اجتماعی را احضار کرده‌اند.

این جلسه توسط کمیته قضایی سنا برگزار می‌شود که البته این کمیته در مقایسه با گذشته یک تفاوت دارد که همین موضوع می‌تواند اهمیت جلسه را افزایش دهد. سناتور دموکرات از ایالت کالیفرنیا، «کاملا هریس» در این کمیته عضویت دارد که هم اکنون به عنوان معاون رئیس جمهور جدید آمریکا انتخاب شده. کاملا هریس ارتباط نزدیکی با سیلیکون ولی و فرد شماره ۲ فیسبوک یعنی «شریل سندبرگ» دارد.

بازخواست توییتر و فیسبوک به اتهام سانسور محتوا
بازخواست توییتر و فیسبوک به اتهام سانسور محتوا

جلسه جدید تقریبا سه هفته پس از حضور زاکربرگ، دورسی و ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل در برابر کمیته قضایی سنا برگزار می‌شود. روزبه‌روز به تعداد افرادی که اخبار را از شبکه‌های اجتماعی و فیسبوک دنبال می‌کنند، افزوده می‌شود که همین موضوع اهمیت سلامت آن‌ها را افزایش می‌دهد.

جمهوری‌خواهان این دو شبکه اجتماعی را به سانسور دیدگاه‌های خود متهم می‌کنند و دموکرات‌ها نیز به این موضوع اشاره دارند که آن‌ها عملکرد مناسبی در برابر افرادی که دست به انتشار اخبار جعلی و اطلاعات غلط می‌زنند، ندارند.

زاکربرگ و دورسی به احتمال زیاد سانسور محتوا به نفع یک حزب را رد می‌کنند، کاری که چندین بار در گذشته انجام داده‌اند. در نهایت باید به این موضوع اشاره کرد که در گذشته نیز مدیران عامل فیسبوک و توییتر با سناتورهای آمریکا بحث‌هایی داشته‌اند.

منبع  »  Digiato

بیشتر بخوانید:

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا