فناوری

افزایش 20 برابری توانایی انسان با اسکلت بیرونی Guardian XO

اسکلت های بیرونی که توانایی های جسمی انسان را افزایش می دهند می توانند کاربردهای بسیار مفیدی داشته باشند. یکی از این کاربردها که مورد توجه بسیاری از افراد قرار می گیرد کمک به کارگرانی است که بارهای سنگین را در محیط های صنعتی برمی دارند. سال گذشته ، برای اولین بار نگاه پر امید خود را به این لباس های با فناوری بالا با نام Guardian XO انداختیم که به تازگی 40 میلیون دلار بودجه جدید جمع آوری کرده است تا اسکلت بیرونی کامل خود را در سال 2021 وارد بازار کند. در ادامه با نبض دیجیتال همراه باشید.

شرکت Sarcos Robotics محصول خود را با نام Guardian XO در ژانویه سال گذشته رونمایی کرد و آن را به عنوان اولین اسکلت بیرونی صنعتی فول بادی و باتری خور در جهان توصیف کرد. این شرکت می گوید این لباس می تواند تا هشت ساعت با یک بار شارژ کار کند و تقویت کننده های قدرت 20 به 1 را به کاربران ارائه می دهد.

این قابلیت می تواند به معنای این باشد که برداشتن یک بار 100 پوندی (45 کیلوگرمی) احساس حمل بار 5 پوندی (2.2 کیلوگرم) را دارد. این نوع قابلیت توجه شرکت هواپیمایی دلتا را به خود جلب کرد و در اوایل سال جاری با Sarcos Robotics همکاری کرده و لباس Guardian XO را روی خلبانان خود امتحان کرد.

افزایش 20 برابری توانایی انسان با اسکلت بیرونی Guardian XO
افزایش 20 برابری توانایی انسان با اسکلت بیرونی Guardian XO

همانطور که توسط VentureBeat گزارش شده است ، شرکت Sarcos Robotics به تازگی 40 میلیون دلار دیگر بودجه جمع آوری کرده تا کل سرمایه خود را برای این اقدام بی نظیر به 100 میلیون دلار برساند. طبق گزارش سایت خبری tech ، این بودجه برای تجاری سازی Guardian XO استفاده خواهد شد که Sarcos Robotics امیدوار است در نهایت در صنایعی مانند مراقبت های بهداشتی ، جبران خسارت حوادث ، معادن و امنیت نیز مورد استفاده قرار گیرد.

منبع  »  NewAtlas

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا