فناوری

ایالات متحده آمریکا احتمالا تا سال 2023 هواوی را از شبکه 5G خود خارج میکند

بخش تجهیزات شبکه 5G هواوی به زودی با مشکل بزرگی روبرو خواهد شد. گزارش های متعددی حاکی از آن است که ایالات متحده احتمالا در حال توقف فعالیت هواوی چین در زیرساخت های 5G خود می باشد.

بنابر این گزارش، این تصمیم ناشی از افزایش فشار سیاسی نابجا از سوی برخی از اعضای پارلمان آمریكا است – كه احتمالاً برای نخست وزیر بوریس جانسون هزینه بزرگی خواهد داشت تا بتواند قدرت دولت خود را حفظ کند – كه ادعا می كنند هواوی چین خطری برای امنیت ملی محسوب می شود.

ایالات متحده آمریکا در ابتدا برنامه ریزی کرده بود که استفاده از تجهیزات و زیرساخت های 5G هواوی را محدود کرده و آن را به طور کامل فقط از حساس ترین قسمت های شبکه خارج کند.
این پیشنهاد سهم بازار شرکت ارتباطات از راه دور چین را به 35٪ کاهش می داد – مدیر عامل شبکه کشور هشدار داد این اقدام می تواند سرعت استقرار شبکه 5G را به میزان قابل توجهی کند کند.

کشورهایی که به هوآوی اجازه زیر ساخت های 5G را داده اند و توقف فعالیت هواوی چین
لیست کشورهایی که به هواوی اجازه ساخت 5G را داده اند

 

با این حال ، به نظر می رسد این طرح تأثیر کمی برای دفع انتقادها از فعالیت چین در کشورها داشته باشد و به منظور قطع مشارکت و توقف فعالیت هواوی چین تا سال 2023 این طرح بازنویسی خواهد شد .
علاوه بر این ، ایالات متحده در حال ارزیابی مجدد وابستگی خود به چین برای کالاهای اساسی بوده و این فعالیت خود را تحت یک پروژه جدید با عنوان پروژه دفاع – Defend Project – انجام می دهد.

اگرچه انتظار نمی رود این اقدام در هر بازاری مانند بازار تلفن های هوشمند گسترش یابد، اما همچنان برای موقعیت خطرناک هواوی بسیار مضر است.
مهمتر از همه، این اقدام می تواند به نگرانی های بعدی ایالات متحده و استرالیا پایان داده و تأثیر این دومینو را در سایر کشورهایی که هواوی در آن حضور دارد ، متعادل کند.
این دو کشور به طور جدی علیه هوآوی اقدام به کمپین سازی کرده و دولت چین را متهم به ساختن ساختمانهای سری و جاسوسی می کنند.

 

منبع : digitaltrends

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا