اخبار فناوریفناوریویژه

حالت ایمنی Safety Mode از نمایش ترول‌ها در فید توییتر شما جلوگیری میکند

حالت ایمنی توییتر یک ویژگی بتا است که سعی می کند به طور خودکار از نمایش ترول ها در فید توییتر شما جلوگیری کند. این ویژگی قبلاً تا حد محدودی آزمایش شده است و اکنون توسعه دهنده تصمیم گرفته است تا آن را برای حدود نیمی از کاربران خود در تعدادی از کشورهای انگلیسی زبان در دسترس قرار دهد. از جمله این کشورها می توان به ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، کانادا و … اشاره کرد.

به گفته 9to5mac، ویژگی جدید توییتر به طور فعال ترول‌ها را جستجو می‌کند و به شما امکان می‌دهد آنها را از فید خود حذف کنید.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه شوید.

CNET توضیح می دهد:این ویژگی که ماه سپتامبر در نسخه‌ی آزمایشی محدود راه‌اندازی شد، حساب‌هایی که از عبارات بالقوه مضر (ازجمله توهین و پاسخ‌ها و منشن‌های مکرر) استفاده می‌کنند، به‌مدت هفت روز مسدود خواهد کرد.

توییتر که روزانه حدود ۲۱۷ میلیون کاربر فعال دارد، برای مدت زیادی زیر فشار بود تا بیشتر با آزار و اذیت مجازی مبارزه کند. این پلتفرم رسانه‌های اجتماعی به‌دلیل سمی‌بودن، به‌ویژه برای زنان، با انتقاد مواجه شده است.

مطالعه‌ای که سازمان عفو بین‌‌الملل و Element AI در سال ۲۰۱۸ انجام داد، نشان داد روزنامه‌نگاران و سیاست‌مداران زن به‌طور میانگین هر ۳۰ ثانیه یک‌ بار توییت‌های «توهین‌آمیز» یا «مشکل‌ساز» دریافت می‌کنند.
اگر ویژگی مذکور دردسترس حساب کاربری شما قرار گرفته است؛ اما از آن استفاده نمی‌کنید، توییتر به شما پیشنهاد می‌کند این ویژگی را هرچه‌سریع‌تر فعال کنید. توییتر گفت:

از زمان عرضه‌ی اولیه بتای Safety Mode (حالت ایمنی توییتر)در ماه سپتامبر، متوجه شدیم برخی افراد برای شناسایی تعاملات ناخواسته کمک می‌خواهند. به‌همین‌دلیل، فناوری ما اکنون پاسخ‌های بالقوه مضر یا ناخوانده را شناسایی می‌کند و از افراد در نسخه‌ی بتا می‌خواهد که حالت ایمنی را فعال کنند.

توییتر اخیراً قابلیت دیگری را آزمایش کرد که با انتقاد زیادی مواجه شد. ویژگی مذکور ارسال پیام‌های شخصی در این پلتفرم را آسان‌تر می‌کرد. بسیاری می‌ترسند که این امر باعث افزایش تعداد پیام‌های توهین‌آمیز شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا