سبک زندگیفناوری

درآمدهای گوگل برای اولین بار در تاریخ این شرکت کاهش می یابد

Alphabet شرکت اصلی گوگل ( آلفابت شرکت فناوری هلدینگ امریکایی مستقر در کالیفرنیا است که شرکت گوگل زیرمجموعه‌ای از آن است ) با انتشار درآمد Q2 ( درآمد سه ماهه دوم سال ) خود در روز پنجشنبه ، اولین کاهش درآمد در تاریخ 22 ساله این شرکت را گزارش داد.

در طول سه ماهه دوم سال جاری شرکت Alphabet درآمد 38.3 میلیارد دلاری داشته که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ( 38.9 میلیارد دلار ) 2 درصد کاهش داشته است . روت پورات ، مدیر ارشد مالی آلفابت و گوگل ، گفت که پیشرفت تدریجی در تبلیغات خواهیم داشت که تا حد زیادی درآمد را به همراه دارد.

آلفابت درآمد تبلیغاتی 29.9 میلیارد دلاری را برای سه ماهه دوم گزارش داد ، در حالی که درآمد سه ماهه دوم سال 2019، 32.5 میلیارد دلار بود.
ساندار پیچای ، مدیرعامل گوگل ، با شنیدن نگرانی های روز چهارشنبه ، گفت که گوگل سالانه بیش از 100 میلیارد دلار درآمد تبلیغاتی دارد.

درآمدهای گوگل برای اولین بار در تاریخ شرکت کاهش می یابد. طبق گزارش درآمد سه ماهه دوم گوگل

گوگل در جلسه روز چهارشنبه با حضور سایر شرکتهای Big Tech مانند آمازون ، اپل و فیس بوک مورد پرسش و پاسخ قرار گرفت. نماینده ایالات متحده ، دیوید سیسیلین (D-R.I.) از مدیر عامل گوگل در مورد ادعاهایی مبنی بر سرقت محتوای سایر مشاغل از جمله رسوایی در مورد رستوران Yelp در سال 2010 سؤال کرد.

به گفته بلومبرگ ، گوگل برای روزهای باقیمانده سال 2020 ، سرعت استخدام خود را به عنوان راهی برای برگشت برخی از سرمایه گذاری های خود کند می کند.

در این ماه ، گوگل اعلام کرد که کارمندانش تا ژوئیه 2021 در خانه کار می کنند که تقریباً بر 200،000 کارمند این شرکت تأثیر می گذارد.

منبع: DigitalTrends

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا