سبک زندگیفناوری

دستگاه تست جدید کرونا که می تواند COVID 19 را در 15 دقیقه تشخیص دهد

در آزمایش اخیر محققان، دستگاه تست جدید کرونا توسط موسسه فوتونیک و نانو الکترونیک زپلر دانشگاه (ZIPN) ساخته شده است، که می تواند وجود ویروس کرونا SARS CoV 2 را که باعث ایجاد COVID 19 می شود در 15 دقیقه  تشخیص دهد.

در ادامه با ما در نبض دیجیتال همراه باشید

یک آزمایش جدید تشخیصی، توسعه یافته در دانشگاه ساوتهمپتون، می تواند آزمایش سریع و ارزان قیمت در مقایسه با آزمایشات اخیر COVID 19 را نشان دهد.

در ﺁزمایش های فعلی با استفاده از تست PCR، نمونه ها باید به ﺁزمایشگاه ارسال شوند و این به معنی این است که تا یک یا دو روز بعد، نتایج در دسترس نخواهند بود.

آزمایش جدید چگونه انجام می شود؟

تست جدید کرونا شامل گرفتن سواب بینی بیمار و مخلوط کردن آن با محلول درون لوله است. با روشی مشابه به تست حاملگی که معمولاً در دسترس است، یک نوار کاغذی حاوی آنتی بادی گیرنده در لوله فرو رفته و محلول را جذب می کند.

با حرکت مایع به سمت نوار، در صورت وجود ویروس در نمونه، یک خط قرمز ظاهر می شود.

دانشکده پزشکی دانشگاه آزمایشاتی را با استفاده از 150 سواب بیمار انجام داده است که 125 مورد آزمایش تست PCR مثبت و 25 آزمایش منفی داشته است.

نتایج نشان داد که محصول جدید می تواند با اطمینان COVID 19 را در افراد با سطح ویروس متوسط ​​تا زیاد، بیشترین عفونت در بیماران تشخیص دهد.

این تیم اکنون در حال بحث و گفتگو با تولیدکنندگانی است که می توانند این تست را تولید نمایند و فرآیند اخذ تأییدیه های قانونی لازم را آغاز کنند.

دستگاه تست جدید کرونا که می تواند COVID 19 را در 15 دقیقه تشخیص دهد
خط قرمز نشان دهنده آزمایش مثبت است./دانشگاه ساوتهمپتون

اگر این محصول به طور گسترده تولید شود، می تواند به سرعت در کلینیک ها و جراحی های عمومی به عنوان یک نقطه آزمایش مراقبت استفاده شود که تقاضای زیادی را که در حال حاضر توسط مراکز آزمایش PCR تجربه می شود، کاهش می دهد.

هزینه پایین این محصول همچنین می تواند زمینه را برای آزمایش مقیاس وسیع افراد در مدارس، فرودگاه ها یا مشاغل هموار کند.

دکتر کالین سونز، مدیر ZIPN  بیان داشت:”یک آزمایش سریع ارزان قیمت مانند ما می تواند مکمل آزمایش های موجود برای کنترل شیوع ویروس کرونا باشد. نقطه قوت اصلی آن این است که می تواند توسط هر کسی در خانه استفاده شود و آزمایش روزانه جمعیت را به یک واقعیت دست یافتنی تبدیل کند. افرادی که با آزمایش ما نمونه های آنها مثبت تشخیص داده شد، به دلیل بارهای ویروسی زیاد، بیشتر در معرض شیوع بیماری هستند.”


منبع: medicalxpress

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا