اخبار فناوریفناوری

دیپ تریکر اولین زیر دریایی خود به نام Revolution NAV را ساخت

دیپ تریکر اولین زیر دریایی خود به نام Revolution NAV با فناوری جی پی اس را ساخته است. محققان دیپ تریکر برای اولین بار موفق به تولید نوعی زیر دریایی کوچک کنترل از راه دور شده‌ اند که در زیر آب نیز با استفاده از جی پی اس قابل ردیابی است.شناسایی مسیر حرکت زیر دریایی‌ ها در زیر آب با توجه به ناسازگاری سیستم موقعیت یابی جی پی اس کار دشواری است. اما برای اولین بار زیر دریایی ساخته شده که با فناوری جی پی اس سازگار بوده و حتی می‌توان آن را بر روی نقشه گوگل نیز رصد کرد.

 

در ادامه با ما در نبض دیجیتال همراه باشید.

 

این زیر دریایی کنترل از راه دور که توسط شرکت کانادایی دیپ تریکر ساخته شده، Revolution NAV نام دارد و به صورت بی سیم به اپراتوری در خشکی مرتبط می‌شود. این زیردریایی دارای شش موتور پیش برنده (دو عمودی و چهار افقی) است و می‌تواند به عمق حداکثر ۳۰۵ متری آب فرو رفته و ویدئو هایی با کیفیت ۴K و ۳۰ فریم در ثانیه تهیه کند.

چراغ‌ های قدرتمند ال ای دی، یک بازوی رباتیک برای گرفتن اشیای مختلف و باتری لیتیومی شارژ شونده در عرض سه ساعت برای هشت ساعت استفاده از زیر دریایی از جمله امکانات آن است. زمانی که این زیر دریایی به آب انداخته می‌شود، یک دستگاه مبدل پالس های صوتی نیز بر روی آب و در نزدیکی محل حرکت این زیردریایی قرار می‌گیرد. این مبدل پالس، رد گیری موقعیت جغرافیایی این زیردریایی را به صورت آنی ممکن می‌کند.

قیمت این محصول ۵۷ هزار دلار است و البته مدلی از آنکه فاقد قابلیت ردگیری با جی پی اس است، سی هزار دلار قیمت دارد.

انتهای پیام.


 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا