فناوری

راه اندازی و پرتاب 2 ماهواره چین از صحرای گبی 6 آگوست 2020

گائفن 9-Long March 2Dگائفن 9راه اندازی و پرتاب 2 ماهواره چین از صحرای گبی 6 آگوست 2020

Long March 2D در ساعت 12:01 بعد از ظهر از جیوکان در صحرای گبی بلند شد. زمان محلی 6 آگوست (12:01 ب.ظ. EDT، 0401 GMT).چین در سال 2020 در ادامه پیشترفت خود در  زمینه پرتاب ماهواره در دوازدهمین مأموریت خود،2 ماهواره توسط گائفن 9  را از صحرای گبی به فضا پرتاب کرد.چین پنجشنبه (6 آگوست) یک ماهواره جدید رصد زمین را راه اندازی و به فضا پرتاب کرد که به همراه آن یک موشک کوچک  به نام Long March 2D نیز سوار بود.

 

بار اصلی گائفن 9 (Gaofen 9)،یک ماهواره رصد نوری که قادر به ضبط تصاویر با وضوح بالا،به ابعاد 3 فوت (1 متر) میباشد که در تصویر دیده میشود.

.

به گفته رسانه های چینی، داده های جمع آوری شده توسط ماهواره برای بررسی زمین، برنامه ریزی شهری، طراحی شبکه راه، تخمین عملکرد و پیشگیری و کاهش سوانح را به شما اطلاع می دهد.

Payday چهارمین ماهواره Gaofen 9 است که به بازار عرضه شده است. بار گائفن 9، ماهواره علمی و گرانشی Tsinghua بود که توسط دانشگاه Tsinghua در پکن ساخته شده است. به گفته شین هوا، ماموریت این ماهواره اندازه گیری تراکم جو میباشد و داده های میدان گرانش را جمع می کند.CASCشرکت علم و فناوری هوافضا چین (04) Gaofen 9 را تولید کرد.

آکادمی فناوری فضاپیمای شانگهای (SAST)، یکی از مؤسسات مهم تحت CASC، ساخت این موشک دو مرحله Long March 2D است. تأسیسات اصلی ساخت موشک این شرکت در پکن و شانگهای است.

پرتاب امروز پنجاهمین مورد برای Long Long 2D بود که ازاوت 1992 آغاز شد. این وسیله نقلیه فقط یک شکست جزئی متحمل شده است، در سال 2016  سه مرتبه پرتاب نمود که در مدار قرار نگرفتند.

 

منبع:livescience

دیدگاهتان را بنویسید