اخبار فناوریفناورینجوم

نحوه فیلمبرداری از پرتاب موشک به فضا توسط ناسا

اخیراً مدیر ناسا ، جیم بریدنشتین، از مردم خواسته به جای اینکه در مرکز فضایی کِنِدی در فلوریدا حضور پیدا کنند، فیلم پرتاب تاریخی موشک SpaceX به فضا را از خانه تماشا کنند، در این صورت بیشتر از هر زمان دیگری به هدف اصلی ماموریت ناسا خواهند رسید.

ما به تماشای فیلم های شگفت انگیز پرتاب موشک ناسا در طول این سال ها عادت کرده ایم، اما باید بدانیم تمام تصاویر و فیلم های آن دقایقی که موشک در حال شلیک به فضا با سرعت فزاینده است، به فن آوری بسیار قدرتمندی برای دستیابی به آن نیاز دارد.

این مجموعه شامل دوربین های فیلمبرداری و ویدئو های با کیفیت بالاست که از یک آرایش ممتد و منظم کانونی برای گرفتن انواع مختلف عکس استفاده می کند.
و مهمترین بخش اینجا است – دوربین ها از پایه های ردیابی Kineto که در اطراف محل پرتاب قرار گرفته اند، بهره می برند و به طور خودکار موشک را دنبال کرده و فیلم های بدون لرزش را ضبط می کنند.
پایه ویژه (زیرین) توسط ارتش برای ردیابی هواپیماها و موشک ها ساخته شد.

نحوه فیلمبرداری از پرتاب موشک SpaceX توسط ناسا
نحوه فیلمبرداری از پرتاب موشک SpaceX توسط ناسا

 

این فیلم ارزشمند (در زیر) توسط YouTuber Primal Space توضیح روشنی از روند فیلمبرداری ارائه می دهد.
این ویدئو با نشان دادن انواع تنظیمات مورد نیاز شروع می شود، در صورتی که بخواهید همین فیلم را با استفاده از دوربین معمولی DSLR تهیه کنید باید نکته ای را به شما بگوییم: زحمت بیهوده نکشید.
ابتدا باید برای دوربین خود یک لنز 10،000 میلی متری تهیه کنید تا اطمینان حاصل شود که این موشک تمامی لحظه ها را فریم به فریم و به محض حرکت به سمت آسمان ضبط می کند.
در آن فاصله کانونی، تصویر به حدی تکان خواهد خورد که هرکسی آنرا تماشا کند فکر می کند زلزله آمده است. بنابراین بهتر است کار را به متخصصان و تجهیزات حرفه ای آنها واگذار کنید.

 

 

منبع : digitaltrends

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا