فناوری

نحوه یافتن سریع فایل EXE یک برنامه در ویندوز 10

اگر در حال عیب یابی یا پیکربندی پیشرفته برای برنامه Windows 10 هستید و باید فایل EXE برنامه در ویندوز 10 در قسمت File Explorer بیابید، در صورت دسترسی به میانبر، یک روش سریع برای انجام آن وجود دارد.

در ادامه با ما در نبض دیجیتال همراه باشید.

ابتدا میانبری را پیدا کنید که به برنامه ای اشاره دارد که باید EXE را پیدا کنید، اگر میانبر روی دسک تاپ شماست، روی آن کلیک راست کرده و “Properties” را انتخاب کنید.

نحوه یافتن سریع فایل EXE یک برنامه در ویندوز 10

اگر میانبر به نوار وظیفه شما پین شده است، روی آن راست کلیک کنید، سپس دوباره روی نام آن کلیک راست کنید و در منویی که بالای آن ظاهر می شود، کلیک راست کنید.

در منوی ظاهر شده، روی “Properties” کلیک کنید.

نحوه یافتن سریع فایل EXE یک برنامه در ویندوز 10

اگر میانبر در منوی “Start” شما باشد، گزینه های بهتری برای میانبر و رسیدن به فایل دارید (این روش فقط با برنامه های دسک تاپ ویندوز سنتی کاربرد دارد و نه برنامه های UWP).

روی میانبر منوی “شروع” برای برنامه کلیک راست کرده و بیشتر را انتخاب نموده و باز کردن مکان پرونده را انتخاب کنید.

نحوه یافتن سریع فایل EXE یک برنامه در ویندوز 10

با این کار یک پنجره File Explorer باز می شود که به پرونده میانبر برنامه واقعی اشاره دارد. بر روی آن میانبر کلیک راست کرده و “Properties” را انتخاب کنید.

مهم نیست که چگونه میانبر را پیدا کرده اید، یک پنجره ویژگی ظاهر می شود. مطمئن شوید که در برگه “میانبر” هستید، سپس روی “باز کردن مکان پرونده” کلیک کنید.

مستقیماً به محل EXE در File Explorer منتقل خواهید شد.

در ادامه مرحله بعدی بستگی به آنچه شما می خواهید انجام بدهید دارد. فقط در آنجا مراقب باشید – تغییر یا انتقال پرونده های یک برنامه باعث می شود تا به درستی کار نکند.

نمی توانید میانبری برای استفاده پیدا کنید؟

اگر میانبر فایل EXE برنامه در ویندوز 10 به راحتی در دسترس نیست، می توانیداز مسیر زیر به آن دسترسی پیدا کنید:

C: Program Files یا C: Program Files (x86) را در دستگاه خود دنبال نمایید تا پوشه اصلی برنامه را پیدا کنید. به دنبال پوشه ای با نام مشابه ناشر برنامه یا نام خود برنامه باشید. آن را باز کنید، ممکن است EXE مورد نظر خود را در داخل آن پیدا کنید. موفق باشید!


منبع: howtogeek

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا