فناوری

گهواره هوشمند Cradlewise به کمک خواب شیرین نوزادان آمد

Cradlewise گهواره هوشمند که به نوزادان بیدار شده از خواب شبانه کمک میکند و برای آغاز پیش نمایش از ماه آینده در چهاردهم میلادی در دسترس خواهد بود.

 


خواب خوب نوزادان در شب معمولاً جزء شادی های والدین است.این گهواره هوشمند به گونه ای طراحی شده است که با تنظیم خودکار به محض بیدار شدن  نوزادان دوباره به خواب می رود.

Cradlewise با استفاده از دوربین دید در شب،مانیتور کودک می شود و با استفاده از نرم افزار مبتنی بر هوش مصنوعی،خوابی آرام وراحت برای کودک ایجاد می کند.

اگر در کودک نشانه هایی از بیدار شدن زودرس – مانند باز کردن چشم های خود، یا حرکت بیشتر در او را نشان دهد – Cradlewise باحرکت دادن کردن تخت به بالا و پایین به این واکنش پاسخ می دهد، به همان روشی که ممکن است والدین کودک را در آغوش خود گرفته ولالایی بخوانند تا کودک به خواب رود.

در همین زمان،گهواره از بلندگو صدای لالایی پخش می کند. هنگامی که سیستم هوش مصنوعی تشخیص داد که کودک دوباره به خواب رفته است، متوقف می شود و سر و صدای سفید با موسیقی متناسب با نور جایگزین می شود.

والدین می توانند از طریق یک برنامه همراه iOS / Android، نوع موسیقی را انتخاب کنند (هرچند که ظاهراً همه این موارد بسیار قدیمی بنظر میرسد). این برنامه همچنین هنگامی که کودک از خواب بیدار می شود هشدارهایی را ارسال می کند، بعلاوه با آنالیز خواب مانند ساعت خواب و بیدار شدن را ضبط می کند.

این برنامه علاوه بر این می تواند برای شروع دستی و متوقف کردن عملکرد تختخواب نیز مورد استفاده قرار گیرد، اگرچه کاربران نیز می توانند این کار را با استفاده از دست خود انجام دهند، با فشار آوردن به پایین تخت، پنج ثانیه حرکت آن را متوقف می کند و سپس شروع به حرکت میکند.

سازندگان Cradlewise می گویند که تولید آنها برخلاف برخی محصولات که مشابه آنها طراحی شده اند تا قبل از شروع گریه به کودک آرامش میبخشد واین یکی از مهمترین مزایای استفاده از این گهواره هوشمند است.

است  هنگامی که گریه شروع می شود، بازگشت نوزاد به خواب بسیار چالش برانگیز است.نکته دیگر که این گهواره هوشمند را از هم جدا می کند این واقعیت است که در ابتدا می توان از آن به عنوان بیسنت برای نوزادان استفاده کرد، اما سپس برای نوزادان تا 24 ماهه به گهواره (با پایین آوردن بستر) تبدیل شد.

تولید کنندگان Cradlewise به طور رسمی در ماه ژوئیه راه اندازی شود، قیمت اولیه آن 999 دلار خواهد بود.

منبع:newatlas

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا