فناورینرم افزار و سخت افزار

گوگل با سرویس Phone Hub سیستم عامل اندروید و کروم را ادغام کرد

سرویس جدید گوگل هنوز معرفی نشده است. اما تصاویر فاش شده نشان می دهد که این عملکرد مشابه Microsoft Your Phone کار می کند.مدتی است برخی شایعات مبنی بر اینکه گوگل در حال کار روی سرویس همگام سازی تلفن های هوشمند با رایانه های شخصی به نام Google Phone Hub است، منتشر شده است. چند ماه پیش، کدی در یکی از برنامه های کاربردی پیدا شده بود که به Phone Hub اشاره داشت و پس از آن، خبر خاصی در مورد این ویژگی منتشر نشد.

در ادامه با ما در نبض دیجیتال همراه باشید.

 

 

Phone Hub در ساده‌ ترین حالت ممکن، قرار است اندروید را با کروم او اس (Chrome OS) همگام‌ سازی کند تا کاربر بتواند ازطریق کامپیوتر، گوشی‌ اندرویدی‌ اش را کنترل کند. به‌ نظر می‌رسد از چند ماه پیش تاکنون، بهبود هایی در Phone Hub اعمال شده است که از بین آن‌ ها می‌توانیم به‌ تغییراتی در رابط کاربری اشاره کنیم. در‌حال‌ حاضر، هیچ‌ یک از قابلیت‌ های Phone Hub به‌ درستی کار نمی‌کنند؛ اما به ما امکان می‌دهند بفهمیم چه انتظاراتی از Phone Hub باید داشته باشیم.

 

 

اسکرین‌ شات‌ های منتشرشده نشان می‌دهد گوگل احتمالا رابط کاربری سر راستی برای Phone Hub انتخاب می‌کند و کاربر برای آغاز کار با این سرویس با مشکل خاصی مواجه نمی‌شود. براساس یکی از شایعه‌ ها، Phone Hub می‌تواند انجام کارهایی نظیر فعال‌ کردن هات‌ اسپات گوشی و کنترل حالت Do Not Disturb و مکان‌ یابی دستگاه کاربر را امکان‌ پذیر کند. این موضوع در یکی از اسکرین‌ شات‌ ها دیده می‌شود.

 

همچنین، گفته می‌شود کاربر می‌تواند با Phone Hub تب‌های بازشده در نسخه‌ ی موبایل گوگل کروم را روی دسکتاپ ببیند و بدون بسته‌ شدن تب‌ ها به وب‌ گردی ادامه دهد. رابط کاربری Phone Hub بسیار ساده‌ به‌ نظر می‌رسد و در آن برای هر قابلیت گزینه‌ ای در نظر گرفته شده است. به‌ علاوه، Phone Hub پنجره‌ای کوچک برای نوتیفیکیشن دارد. Phone Hub برخی از داده‌ های گوشی نظیر درصد باتری و آنتن‌ دهی را نیز نشان می‌دهد.

 

 

به‌ نظر می‌رسد نوتیفیکیشن‌ های Phone Hub در سطح سیستم ظاهر می‌شوند و کاربر علاه‌ وبر بازکردن، می‌تواند آن‌ ها را پاسخ دهد؛ البته این عملکرد به اپلیکیشن استفاده‌ شده وابسته است. این موضوع غیرمستقیم نشان می‌دهد احتمالا Phone Hub قرار است اندروید و کروم OS را عمیق‌ تر همگام‌ سازی کند؛ موضوعی که قطعا برای کاربران کروم OS هیجان‌ انگیز خواهد بود. درحال‌ حاضر، کروم OS صرفا می‌تواند ازطریق نسخه‌ ی تحت‌ وب گوگل مسنجر (Google Messages) پیامک ارسال کند و همین موضوع می‌تواند به‌ نوعی محدود کننده باشد.

 

 

فراموش نکنید Google Phone Hub اکنون کار نمی‌کند؛‌ بااین‌حال، اگر آنچه فعلا می‌بینیم به سرویس مدنظر گوگل نزدیک باشد، می‌توانیم از Phone Hub به‌عنوان سرویسی بسیار هیجان‌ انگیز یاد کنیم. مایکروسافت ازطریق اپلیکیشن Your Phone توانسته است ارتباط بسیار خوبی بین اندروید و ویندوز ۱۰ برقرار کند، تا حدی که امکان اجرای اپلیکیشن‌ های برخی از گوشی‌ های اندرویدی روی ویندوز ۱۰ بدون نیاز به شبیه‌ سازی فراهم شده است.

Your Phone به کاربران کمک می‌کند نوتیفیکیشن، پیامک، عکس و حتی تماس‌ ها را با کامپیوتر همگام‌ سازی کنند. امیدواریم گوگل نیز بتواند سرویس مناسبی برای برقراری ارتباط بین سیستم‌ های عاملش طراحی کند.

 

انتهای پیام.


 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا