فناورینرم افزار و سخت افزار

گوگل برنامه های ویندوز دسکتاپ را به کروم بوک می آورد

یکی از مهمترین مشکلاتی که مانع از جابجایی کاربران ویندوز دسکتاپ به سیستم عامل کروم شده است ، عدم وجود برنامه های دسکتاپ برای کروم است. گوگل می خواهد این مشکل را به منظور شکل دادن به کروم بوک به عنوان گزینه ای مناسب برای بسیاری از شرکت ها ، اصلاح کند. گوگل با همکاری شرکت سازنده نرم افزار مجازی سازی ، Parallels اعلام کرده است که پشتیبانی از برنامه های مناسب ویندوز از جمله مایکروسافت افیس را در سیستم عامل کروم ارائه می دهد.

آینده کروم بوک

جان سلیمان ، معاون رئیس بخش سیستم عامل کروم ، در مطلبی درباره آینده کار این سیستم عامل گفت: گوگل اکنون با Parallels کار می کند تا پشتیبانی از برنامه های مجازی را افزایش دهد – که شامل افزودن برنامه های دسکتاپ مایکروسافت آفیس به این سیست است.

ما مدتهاست می گوییم که تقریباً در هر حیطه کاری می توان بصورت مجازی فعالیت کرد و COVID-19 به طور کامل این نکته را اثبات کرده است.
در نتیجه ، تیم سیستم عامل کروم در حال کار بر روی روشهای جدید برای اطمینان از اینکه هر شرکتی می تواند با بکارگیری نیروی کار مجازی از آن بهره مند شود ، می باشد.

گوگل در مورد جدول زمانی این ویژگی اظهار نظری نکرده است ، سلیمان گفت: در ماه های آینده اطلاعات بیشتری را منتشر می کنیم.
همچنین هیچ پیش نمایش یا نظری درباره نتیجه نهایی ارائه نشده است.

گوگل با همکاری Parallels برنامه های ویندوز دسکتاپ را به کروم بوک می آورد

نکته اصلی این است که به زودی کروم بوک به کاربرانی که همچنان به طور کامل به نرم افزار دسکتاپ وابسته هستند ، خدمات بهتری ارائه خواهد داد.
متأسفانه در ابتدای کار ، پشتیبانی Parallels منحصراً برای کاربران تجاری سیستم عامل کروم بوک بوده و در دسترس همگان نخواهد بود.

بازار کروم بوک

در طول دو سال گذشته ، گوگل فعالیت هایی را که کاربران می توانند در یک کروم بوک انجام دهند را بطور چشمگیری افزایش داده است.
علاوه بر برنامه های اندروید، کاربران سیستم عامل کروم می توانند برنامه های لینوکس از جمله پلت فرم برنامه نویسی اندروید استودیو را اجرا کنند.
به طور کلی ، بازار کروم بوک ، توجه موج بزرگی از دستگاه های پیشرفته مانند سامسونگ ، ایسوس و موارد دیگر را به سمت خود  جلب کرده است.
طبق گزارش ها ، انتظار می رود Dell نسخه سیستم عامل کروم را در ترکیب XPS خود عرضه کند.

 

منبع : digitaltrends

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا