فناوری

گوگل هوم چیست؟کنترل سایر ابزارهای هوشمند سازگار با آن

گوگل هوم یک اسپیکر هوشمند بوده که توسط گوگل ساخته شده است. در این مطلب می‌خواهیم مروری بر دستیار Google Home داشته و جذاب‌ترین ویژگی‌های آن را بیان کنیم.تمامی گجت‌ها، لوازم خانگی و سایر وسایل اطراف ما رفته رفته هوشمندتر می‌شوند و تصور آینده‌ای که همه چیز به هم متصل است و می‌توانیم همه آن‌ها را به صورت دقیق، کنترل و مدیریت کنیم، کار چندان سختی نیست. گوگل هوم یکی از این دستگاه‌ها بوده و یک اسپیکر هوشمند محسوب می‌شود.

گوگل در نوامبر 2016 وارد بازار اسپیکرهای هوشمند شد و در حال حاضر، پنج دستگاه خانگی را در این رده به فروش می‌رساند؛ در این مطلب می‌خواهیم ببینیم گوگل هوم چیست و چه کارهایی می‌تواند انجام دهد.اسپیکر گوگل هوم به عنوان رقیبی برای آمازون اکو از سوی این غول فناوری طراحی شده است.

دستگاه گول هوم اساسا به عنوان وسیله‌ای برای قرارگیری دستیار گوگل طراحی شده است. دستیار گوگلی که از طریق گوگل هوم به آن دسترسی دارید، همانی است که در گوشی‌های اندروید جدید قرار دارد؛ اما با توجه به قرار گرفتن تمرکز روی خانه، تاکید زیادی روی کنترل خانه هوشمند دارد.

دستیار Google Home همواره به محیط خود گوش فرا می‌دهد، اما هیچ چیزی را ضبط نمی‌کند و تا زمانی که کلمات از پیش تعیین‌شده، یعنی «اوکی گوگل» یا «هی گوگل» را نگویید، به دستورات شما پاسخ نمی‌دهد.علاوه بر دستورات صوتی، هر دستگاه  دارای یک سری دکمه‌های فیزیکی است. با این دکمه‌ها می‌توانید میزان صدا را تغییر دهید، میکروفون را قطع کنید و موسیقی را از طریق یک رابط فیزیکی، قطع یا پخش کنید.

متاسفانه استفاده از گوگل هوم در ایران به علت محدودیت‌ها و مسائل فیلترینگ، چندان آسان نیست ولی اگر بتوانید از مشکلات آن عبور کرده و استفاده کنید، قطعا تجربه‌ای لذت بخش برای شما خواهد بود. در این مطلب سعی کردیم برخی از کاربردهای جالب این دستگاه را با شما در میان بگذاریم.

1. وقتی می‌خوابید،با اسپیکر هوشمند نویز سفید پخش کنید

با اسپیکر هوشمند گوگل می‌توانید هنگام خواب، صدای نویز سفید پخش کنید یا شاید هم ترجیح بدهید صدای بارش قطرات باران را بشنوید و به خواب بروید. این صدا تا زمانی که به خواب بروید، در اتاق پخش خواهد شد. اگر می‌خواهید مطمئن شوید که در یک زمان مشخص حتما خاموش شود، می‌توانید برایش تایمر خواب را تنظیم کنید.

2- ابزاری کنترلی برای خانه هوشمندبااستفاده ازاسپیکر هوشمند

هم‌اکنون دستیار هوشمند گوگل می‌تواند بیش از 1500 محصول هوشمند خانگی بیش از 100 برند مختلف را کنترل کند. شما می‌توانید از این دستگاه بخواهید تا نور اتاق را کم یا زیاد کند؛ درجه حرارت را با کم و زیاد کردن سیستم گرمایش تنظیم کرده و کتری یا مایکروویو را خاموش یا روشن کند. شما با استفاده از گوگل هوم هاب می‌توانید مرکزی برای تمامی لوازم هوشمند خانگی خود داشته و آن‌ها را روی صفحه نمایش، کنترل کنید.

3-با گوگل هوم ورزش کردن را به خودتان یادآوری کنید

اگر کسی هستید که همیشه دیگران باید به شما بگویند که ورزش کنید، دستگاه گوگل هوم می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. شما می‌توانید از اسپیکر هوشمند بخواهید تا هر چند بار که می‌خواهید، در زمان‌های مشخصی از روز به شما یادآوری کند.

گوگل اسپیکر

4-  برقراری تماس های هندزفری ( Hands-Free)

دستیار Google Home می‌تواند با کمک ویژگی تماس گرفتن هندزفری، تماس شما را با هر یک از مخاطبین گوگل برقرار کند. فقط کافی است بگویید «Hey Google, call…» و گوگل هوم به صورت خودکار آن شماره را برایتان می‌گیرد.این اسپیکر هوشمند همچنین می‌تواند صداهای مختلف را تشخیص دهد؛ بنابراین اگر آن را با چند نفر به اشتراک بگذارید، متوجه خواهد شد که چه کسی از او می‌خواهد تماس را برقرار کند. اگر از او بخواهید با مادرتان تماس بگیرد، متوجه می‌شود که با مادر چه کسی تماس بگیرد.

گوگل اسپیکر

5- دستیار Google Home در آشپزخانه به شما کمک می کند

اسپیکر هوشمند گوگل هوم می‌تواند در پخت‌و‌پز به شما کمک کند. می‌توانید دستور‌العمل‌های مختلف غذایی را از آن سوال کنید یا مثلا بپرسید یک پیمانه، چند قاشق غذاخوری است.

6- پخش همزمان هر صدایی برای تمام گوگل هوم های موجود در خانه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا