فناوری

افزایش استفاده از پتانسیل هوش مصنوعی (AI) در مراقبت های بهداشتی

 سیستم هوش مصنوعی  که می‌تواند دریابد چه زمانی نیاز به مراقبت های بهداشتی و مراجعه به پزشک متخصص را دارید.


 

پیچیدگی و افزایش داده ها در مراقبت های بهداشتی بدان معنی است که هوش مصنوعی (AI) به طور فزاینده ای در این زمینه اعمال می شود. چندین نوع هوش مصنوعی در حال حاضر توسط پرداخت کنندگان و ارائه دهندگان خدمات مراقبت و شرکتهای علوم زندگی به کار گرفته می شوند. دسته های اصلی برنامه ها شامل توصیه های تشخیص و درمان، درگیری بیمار و تشخیص زمان مراجعه به پزشک متخصص میباشد.

موارد بسیاری وجود دارد که هوش مصنوعی می تواند وظایف مراقبت های بهداشتی را بهتر از انسان را انجام دهد.هوش مصنوعی (AI) و فناوریهای مرتبط با آن به طور فزاینده ای در تجارت و جامعه رواج دارند و شروع به استفاده در مراقبت های بهداشتی می کنند. این فناوری ها پتانسیل تبدیل بسیاری از جنبه های مراقبت از بیمار و همچنین فرآیندهای اداری در سازمانهای داروسازی را دارند.

در حال حاضر تعدادی از تحقیقات وجود دارد که نشان می دهد هوش مصنوعی می تواند در انجام کارهای مهم بهداشتی، مانند تشخیص بیماری، به خوبی و یا بهتر از انسان عمل کند.در حال حاضر از ردیست رادیولوژیست ها در تشخیص تومورهای بدخیم گرفته تا هدایت محققان در زمینه ساخت گروه های مختلف دارویی برای کارآزمایی بالینی از این روش پرهزینه استفاده می کنند. با این حال، به دلایل مختلف، ما معتقدیم که سالها خواهد گذشت تا AI جایگزین انسان در حوزه های گسترده فرآیند پزشکی شود.

هوش مصنوعی یک فناوری نیست بلکه مجموعه ای از آنها است. بیشتر این فناوری ها ارتباط فوری با حوزه مراقبت های بهداشتی دارند، اما فرآیندهای خاص و وظایفی که از آنها پشتیبانی می کنند بسیار متفاوت است.

این سیستم می‌تواند بنا به در دسترس بودن، تجربه و دامنه تمرین خود، با زمان و چگونگی واگذاری تشخیص به متخصص سازگار شود.


بیشتر بخوانید:

ساخت هوش مصنوعی انسانی بصورت تراشه در مغز که توانایی خواندن دارد

منبع:ncbi.nlm.nih

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا