فناوری

اپل در حال کار بر روی مک بوک هایی با کلیدهای جمع شدنی است تا لپ تاپ های باریک تری بسازد

اپل به تولید دستگاه های باریک مشهور است. مطابق با حق ثبت اختراع اخیر اپل، این شرکت در حال کار بر روی صفحه کلید مک بوک جمع شدنی است که اجازه می دهد لپ تاپ های این شرکت از هر مدل دیگری باریک تر باشند.

در این ثبت اختراع توضیح داده شده است که کاربران ترجیح می دهند از دکمه ها یا کلیدهایی استفاده کنند که هنگام فشار دادن بازخورد شنیداری و لمسی ایجاد می کنند. به گفته اپل ، مشکل این است که صفحه کلیدها فضای بیشتری نسبت به آنچه ضروری است اشغال می کنند.

اپل در حال کار بر روی مک بوک هایی با کلیدهای جمع شدنی است تا لپ تاپ های نازک تری بسازد

بنابراین، چگونه می توان تاکتیکی که کاربران از یک کیبورد انتظار دارند را با دستگاهی که فضای زیادی را در اختیار شما قرار نمی دهد ترکیب کنید؟
در هنگام استفاده از لپ تاپ یا مک بوک ، موقعیت صفحه کلید مانند هر لپ تاپ دیگری می باشد. اما با پایین آمدن درب، صفحه کلید با استفاده از مجموعه ای از “عناصر پیوند مغناطیسی متحرک یا مکانیکی متحرک” وارد پایه دستگاه می شود.

قبل از جایگزینی کامل این صفحه کلید جادویی که به تازگی به روز رسانی شده است، صفحه کلید پروانه، تلاش اپل برای آوردن یک صفحه کلید فوق العاده باریک به لپ تاپ های خود بود.
متاسفانه این لپ تاپ برای تیم کوک و شرکت اپل ، موفقیت چندانی نداشت زیرا صفحه کلید به کلیدهای سخت و تایپ کردن دشوار شهرت پیدا کرده بود.

با بلند کردن درب مک بوک، صفحه کلید جادویی را به سمت بالا بکشید.

Phil Schiller ، رئیس بازاریابی اپل در مصاحبه ای با CNET در نوامبر 2019 گفت: این شرکت به کار بر روی کیبورد پروانه ای ادامه خواهد داد و این حق ثبت اختراع می تواند بازتاب دهنده این تلاش ها باشد.
اگر فکر می کنید صفحه کلید پروانه ای کاملا متوقف شده است، احتمالا در اشتباه کامل هستید.

با توجه به اینکه اپل دستگاه های زیادی را به ثبت می رساند که هرگز وارد بازار جهانی نمی شوند، این صفحه کلید جمع شدنی هم ممکن است هرگز به محصولی تبدیل نگردد.
این پرونده در آگوست 2019 ثبت شده و ممکن است قبل از آماده شدن، چند سال دیگر طول بکشد.

منبع: DigitalTrends

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا