فناوری

تراشه سیلیکون A14X اپل به iPad Pro و MacBook با نمایشگر 12 اینچی می آید

اپل در آستانه بزرگترین دگرگونی در تولیدات خود است زیرا این غول فناوری در شرف کنار گذاشتن پردازنده های اینتل بوده و شروع به استفاده از تراشه های سیلیکون خود می کند. طبق گفته ها این پردازنده ها فقط به رایانه های اپل محدود نخواهند شد بلکه هم نسخه 12 اینچی MacBook و هم iPad Pro بعدی از تراشه A14X Bionic با نام رمز Tonga استفاده خواهند کرد. در ادامه با نبض دیجیتال همراه باشید.

در این گزارش آمده است: صنعت تأمین اپل به این نکته اشاره کرده که تا پایان سال جاری، پردازنده A14X ساخته و طراحی شده خود را در MacBook با نمایشگر 12 اینچی Retina راه اندازی خواهد کرد. همچنین پردازنده A14X نیز در نسل جدید تبلت های iPad Pro استفاده خواهد شد. این گزارش ادامه می دهد که مک بوک 12 اینچی از USB-C پشتیبانی می کند و عمر باتری بین 15 تا 20 ساعت را ارائه می دهد.

پردازنده های iPad اپل در حال حاضر بهترین پردازنده ها در بازار هستند. همانطور که در بررسی جدیدترین iPad Pro گفته شده، پردازنده A12Z Bionic این آیپد بدون شک هر تبلت دیگری را پشت سر گذاشته و رقبا حتی نزدیک به آن هم نخواهند بود.

تراشه سیلیکون A14X اپل به iPad Pro و MacBook 12 اینچی می آید
تراشه سیلیکون A14X اپل به iPad Pro و MacBook 12 اینچی می آید

آوردن این پردازنده به MacBook با نمایشگر 12 اینچی یک اقدام هوشمندانه از طرف اپل است. یکی از عمده شکایات اصلی این مک بوک عملکرد ضعیف آن بود زیرا پردازنده بدون فن آنقدر قوی نبود که به راحتی از پس کارها برآید. در آن زمان، اپل که تجربه محدودی در استفاده از دستگاه های بدون فن داشت از پردازنده های اینتل استفاده می کرد. امروزه این شرکت دقیقاً می داند که چه کاری انجام دهد زیرا iPad ، iPhone و Apple Watch همگی در چنین شرایط جدیدی قادر به عملکرد فوق العاده هستند. ارتقای مک بوک 12 اینچی با پردازنده ای فوق العاده قدرتمند که به فن احتیاج ندارد دقیقاً همان قابلیتی است که این لپ تاپ سبک وزن مدت هاست از آن محروم بوده است.

لازم به ذکر است که هیچ یک از این موارد به طور رسمی توسط اپل تأیید نشده است و ما باید منتظر بمانیم تا این شرکت محصولات بعدی خود را معرفی کند تا اطلاعات مشخصی در مورد A14X بدست آوریم. تا رویداد iPhone اپل احتمالا مدت زیادی نمانده است.

منبع  »  DigitalTrends

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا