فناوری

فناوری LiDAR به ربات ها اجازه می دهد خطا های سربازان را تشخیص دهند

اخیرا چندین ربات جدید ساخته شده که برای همراهی و کمک به نیروهای ارتش زمینی طراحی شده اند. این ماشین ها به زودی می توانند توانایی جدیدی داشته باشند و تغییرات محیطی را با استفاده از فناوری LiDAR که ممکن است سربازان متوجه آن نشوند را تشخیص دهند. در ادامه با نبض دیجیتال همراه باشید.

هنگامی که سلاح هایی مانند IED (وسایل انفجاری تعبیه شده) در کنار جاده مخفی می شوند، به صورت بصری محیط را تغییر می دهند اما به شکلی کاملاً نا محسوس که احتمالاً از نگاه انسان غافل می شود. دکتر کریستوفر راردون ، محقق آزمایشگاه تحقیقات ارتش آمریكا ، برای حل این مسئله تصمیم گیری کرده است.

او با همکاری دانشگاه كالیفرنیا ، سن دیگو ، یك ربات چرخدار مستقل با سنسورهای LiDAR را مجهز كرد که این اشیاء را ردیابی کرده و مسافت اشیاء را با انتشار پرتوهای لیزر اندازه گیری می كنند ، سپس محاسبه می كنند كه چه مدت طول می كشد تا نور لیزر توسط آن بازتاب شود.

در سیستم راردون ، این ربات ابتدا با استفاده از LiDAR یک بار محیط را اسکن کرده تا بتواند پایه ای برای آنچه باید در نظر داشته باشد ایجاد کند. هنگامی که دوباره به آن محیط رفت و آمد می کند، این ربات می تواند حتی تغییرات بسیار کوچک را در جایگاه اشیاء بصورت سه بعدی تشخیص دهد. این داده ها به عینک واقعیت افزوده ای که توسط یک هم تیمی انسانی استفاده می شود ، منتقل شده و مورد مشکوک در حوزه دید فرد برجسته می شود.

فناوری LiDAR به ربات ها اجازه می دهد خطا های سربازان را تشخیص دهند
فناوری LiDAR به ربات ها اجازه می دهد خطا های سربازان را تشخیص دهند

خاطرنشان می گردد که حتی واحدهای LiDAR با وضوح پایین ، نسبتاً کوچک ، ارزان و کم کار ، وظایف خود را به خوبی انجام داده و این فناوری را برای استفاده در دنیای واقعی مناسب تر کرده اند.

رادون می گوید: این تحقیق با درج اطلاعات مفید از ربات ها و با هدف پر کردن شکاف ها در تقویت سیستم بصری سربازان تاثیر بسزایی دارد و قطعا ربات ها هم تیمی های بهتری برای سربازان ارتش خواهند بود.

دانشگاه صنعتی آیندهوون هلند در حال توسعه یک سیستم تقریبا مشابه است ، این سیستم برای نصب روی وسایل نقلیه طراحی شده است و به جای سنسورهای LiDAR از یک دوربین فیلمبرداری استریوسکوپی بهره می برد.

منبع » NewAtlas

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا