فناوری

5 نکته کلیدی برای کارایی بهتر و بهبود جستجو در گوگل

گوگل چیزی است که همه ما از آن استفاده می کنیم. ولی وقتی زمان جستجوی کارآمد فرا می رسد میبینیم مهارتی در این زمینه نداریم. دانستن جستجو در برخی از روش های خاص در بهبود جستجو در گوگل می تواند در وقت شما صرفه جویی کند و بهره وری بالاتری داشته باشد.

در ادامه با ما در نبض دیجیتال همراه باشید.

در اینجا ما لیستی از 5 نکته و ترفند داریم که می توانید برای بهبود جستجو در گوگل با روش کارآمدتر استفاده کنید، بدون اینکه وقت خود را تلف کنید.

5 نکته کلیدی برای کارایی بهتر و بهبود جستجو در گوگل
5 نکته کلیدی برای کارایی بهتر و بهبود جستجو در گوگل

1. از URL / نوار جستجو Chrome به عنوان فرهنگ لغت فوری استفاده کنید:

به جای باز کردن یک برگه جدید فقط برای جستجوی کلمات، می توانید آن را در برگه URL امتحان کنید. فقط کلمه مورد نظر برای پرس و جو را تایپ کنید.

و اکنون در پیشنهاد کشویی که گوگل برای شما به نمایش می گزارد، معنایی از کلمه مورد نظر خود را مشاهده خواهید کرد.

2. جستجوی تصویر خاص:

بنابراین اگر در جستجوی برخی از تصاویر با ویژگی خاص هستید، بسیار راحت تر از آن است که فکرش را بکنید.

می توانید پارامترهای مختلفی را برای تصویر تغییر دهید و تصاویر نمایش داده شده را تغییر دهید. این پارامترها شامل اندازه، رنگ و نوع کیفیت استفاده می شوند.

با وارد کردن پارامتر های پرس و جو می توانید از این ویژگی استفاده کنید و سپس گزینه جستجوی تصویر را در حالت تنظیمات پیدا کنید وانتخاب نمایید در نهایت سرچ را بزنید.

3. محدودیت زمانی جستجو:

بعضی اوقات شما آخرین اطلاعات مربوط به چیزی را می خواهید، بسیار دشوار است که مقاله ای را که تا به امروز برای هر نتیجه جستجو با آن مواجه شده اید، بررسی کنید.

بنابراین این ترفندی است که می توانید برای نتایج خود یک بازه زمانی تعیین کنید. برای انجام این کار پس از جستجوی چیزی به قسمت ابزارها در زیر نوار جستجو بروید و سپس بر روی هر زمان کلیک کنید.

یک لیست کشویی ظاهر می شود، در اینجا فقط بازه زمانی مورد نظر خود را انتخاب کنید.

4. جستجو بر اساس تصاویر

ما می توانیم تصاویر را در گوگل جستجو کنیم، اما گاهی اوقات آنچه که ما داریم یک تصویر است و می خواهیم در مورد تصویر جستجو کنیم. بنابراین گوگل برای این راه حل دارد.

با کلیک روی نماد دوربین کوچک در انتهای نوار جستجو در جستجوی تصویر گوگل، می توانید از این ویژگی استفاده کنید.

در اینجا یا می توانید URL تصویر را قرار دهید یا می توانید تصویر خود را بارگذاری کنید.

5. کل عبارات را جستجو کنید.

شاید بخواهید صفحه ای را جستجو کنید که دارای عبارت خاصی باشد مانند عبارتی که دارید و فقط نتیجه ای می خواهید که دقیقاً همان مراحل را داشته باشد.

بنابراین تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که این عبارت را در کاما وارونه مانند این “جستجوی شما” بنویسید و google فقط شامل صفحاتی خواهد بود که عبارات مشابه آن در صفحه وجود دارد.


منبع: nextnewssource

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا