فناوری

راهنمای ساخت عینک های هوشمند DIY برای تعیین جهت در مسیرهای پیاده روی

اگر مشخصات عینک های هوشمند موجود در بازار برای شما هیجان کافی را  ندارد، چرا خودتان آنها را نمی سازید؟ این دقیقاً همان کاری است که مهندس برق و طراح محصولات ، سام مارچ با کمک یک روتر CNC و مقداری برنامه نویسی، آن را انجام داده است و آن را عینک های هوشمند DIY نامیده است.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه شوید.

 

این عینک هوشمند با استفاده از چراغ های LED که نزدیک به چشم ها تعبیه شده و با متصل شدن به یک برنامه تلفن همراه می تواند جهت یابی را برای مسیرهای پیاده روی مهیا کند. اگرچه بعید به نظر می رسد که آنها بتوانند دسته بندی محصولات را تغییر دهند ، اما این یک پروژه جالب DIY است و اگر می خواهید خودتان را بسازید مارس دستورالعمل های کاملی را به صورت آنلاین ارسال کرده است.

در ابتدا قاب های بامبو عینک قبل از رنگ آمیزی و چسب زدن در ماشین آلات Fusion360 و CNC طراحی شده اند و در مرحله بعد، قبل از اینکه LED های رنگی اضافه شود ، لنزها خاکستری رنگ تیره به اندازه فریم بریده شدند.

در مرحله بعدی ، مارس با استفاده از زبان Swift ، برنامه آیفون را کدگذاری کرد تا بتواند به اطلاعاتی در باره مکان GPS تلفن و قابلیت نقشه برداری را برای کار کردن در مسیر پیاده روی از یک نقطه به نقطه دیگر دست پیدا کند. این برنامه با یک مدار الکترونیکی سفارشی نصب شده در قاب عینک برای روشن شدن LED ها ارتباط برقرار می کند.

راهنمای ساخت عینک های هوشمند DIY برای تعیین جهت در مسیرهای پیاده روی برنامه نویسی

smarchGlasses برای نشان دادن یک چرخش ، یک چراغ آبی را در کنار چشم چپ یا راست نشان می دهد و با رسیدن به مقصد نهایی ، یک چراغ سبز را نشان می دهد. این عینک از یک باتری سکه ای لیتیوم یونی قابل شارژ بهره می برد.

مارس در توضیح چگونگی شکل گیری پروژه برای اولین بار می نویسد: در پایان تابستان ، من در حال قدم زدن در اطراف شهر بودم و در معرض آفتاب شدید قرار داشتم. همانطور که در تلفن خود مقصد بعدی ام را تایپ می کردم و شروع به دنبال کردن نقشه می کردم ، فهمیدم که واقعاً از جاهای دیدنی یا دنیای اطرافم لذت نمی برم. من بیش از حد روی صفحه گوشی خود تمرکز کرده بودم.

در همین حین به یاد حرفی افتادم که می گفت اگر هر چند وقت یک بار متوقف نشوید و به اطراف نگاه نکنید لذت های زندگی را از دست می دهید. در آن لحظه بود ، من تصمیم گرفتم چند عینک آفتابی هوشمند بسازم که به من در جهت یابی کمک کند!

انتظار می رود محصولات گسترده تری در آینده در بازار عرضه شود. اپل و فیس بوک دو شرکتی هستند که شایعه شده اند در حال حاضر روی مشخصات هوشمند خود کار می کنند ، دارای طیف گسترده ای از قابلیت های برنامه نویسی و ویژگی های واقعیت افزوده که ظاهراً در دست ساخت است. در ضمن ، ممکن است بخواهید خودتان را بسازید.

برای دیدن دستورالعمل های کامل تر اینجا کلیک کنید.

بیشتر بخوانید:

 

منبع: newatlas

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا