فناوری

اپل شروع به ایجاد موتور جستجوی خود برای رقابت با گوگل می کند

اپل اولین تولید کننده اسمارت فون در جهان قصد دارد موتور جستجوی خود را ایجاد کند که بتواند سالانه مبلغ هنگفتی را که به گوگل پرداخت می کند صرفه جویی کند. اپل با تغییر در سیستم عامل iOS 14، اهداف خود را آشکار کرده است. در سیستم عامل iOS 14 هر کاربر هر کلمه کلیدی را در صفحه اصلی (Home) خود تایپ کند، نتایج جستجو را نمایش می دهد و کاربران را مستقیماً به وب سایت های مورد نظر منتقل می کند.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه باشید.

به گفته برخی از متخصصان، جستجوی وب، گامی اساسی برای توسعه داخلی شرکت اپل است که می تواند زمینه رقابت کاملتر و گسترده تر با Google را فراهم کند.

به هر حال، اگر اپل موتور جستجوی خود را ایجاد کند به شدت تحت تأثیر جریان درآمد گوگل قرار خواهد گرفت زیرا غول جستجو برای بدست آوردن موقعیت دلخواه خود هر ساله تقریباً 12 میلیارد دلار هزینه می کند.

دو سال پیش، اپل رئیس جستجوی گوگل، جان جیاناندرا را استخدام کرد تا روی بخش AI (هوش مصنوعی) و دستیار صوتی خود (Siri) فعالیت کند.

چه کسی می داند این شرکت ممکن است از مهارت خود در ایجاد یک موتور جستجو نیز استفاده کند. مورد دیگری که می خواهم به آن اشاره کنم این است که اپل در حال انتشار آگهی های شغلی برای مهندسان جستجو است.

به طور حتم اعتقاد بر این است که اپل منابع کافی برای ساخت یک موتور جستجو را دارد که بتواند با گوگل رقابت کند.

این موضوع شامل ساخت یک خزنده پیشرفته است که قادر است میلیاردها صفحه وب را ایندکس کند و زیرساخت های قوی و قدرتمندی ایجاد کند که بتواند در یک چشم به هم زدن از پس جستجوهای کاربر برآید.

منبع  »  phoneworld

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا