فناوری

Apple iOS 14: نقطه سبز یا نارنجی بالای صفحه آیفون من چیست؟

اپل در سپتامبر سال 2020 ، iOS 14 را برای عموم منتشر کرد و با آن تغییرات کلی بصری همراه شد. برخی از آنها مانند ابزارک ها و کتابخانه برنامه ها بیشتر از بقیه واضح هستند.

در ادامه با ما در نبض دیجیتال همراه باشید.

در میان این تغییرات، یک هشدار متمرکز بر حریم خصوصی نیز وجود داشت که ممکن است متوجه شده باشید یک نقطه سبز یا نارنجی به طور تصادفی در بالای صفحه نمایش اپل آیفون شما ظاهر می شود.

اگر مدل iPhone X دارید، در سمت راست بریدگی دقیقاً بالای Wi-Fi یا نشانگرهای سیگنال تلفن نشان داده می شود.

در واقع، به صورت تصادفی ظاهر نمی شود. اینجاست تا به شما اطلاع دهد دوربین یا میکروفون شما فعال است و می تواند صدا را ضبط کند.

نقطه سبز آیفون من چیست؟

اگر تابحال MacBook داشته باشید، این یک ویژگی آشناست: هنگام فعال بودن دوربین، نقطه سبز ظاهر می شود.

اگر تا به حال از نرم افزار تماس ویدیویی مانند Zoom یا Skype در MacBook خود استفاده کرده اید، این حالت را به صورت یک چراغ LED سبز در حاشیه بالای لپ تاپ، درست در کنار دوربین مشاهده کرده اید.

در iOS 14 ، این یک نور نیست، فقط یک نقطه سبز روی صفحه شما است و به شما اجازه می دهد تا بدانید دوربین شما فعال است و می تواند برای گرفتن فیلم یا عکس استفاده شود.

هر وقت این نقطه سبز را دیدید، به طور معمول دلیل خوبی دارد.

وقتی چراغ سبز فعال است، این نشان می دهد که میکروفون نیز فعال است، زیرا وقتی از آن برای هدف خود استفاده می کنید، مطمئناً به صدا نیز نیاز دارید.

برقراری تماسهای ویدیویی

اگر نمی خواهید در یک برنامه تماس ویدیویی برقرار کنید یا عکس / فیلم بگیرید و چراغ سبز روشن است، ممکن است برنامه خوب نباشد و یا باید آن را حذف کنید یا مجوزهای آن را در تنظیمات برنامه تغییر دهید.

در مورد نقطه نارنجی روی صفحه آیفون من چطور؟

همانند نقطه سبز، نقطه نارنجی در همان موقعیت نیز وجود دارد تا هنگام فعال بودن میکروفون به شما اطلاع دهد.

معمولاً وقتی از برنامه ای استفاده می کنید که به شما امکان ضبط پیام های صوتی یا برقراری تماس صوتی را می دهد، آن را خواهید دید.

اگر در مواقعی که احساس نمی کند لازم است فعال باشد، آن را فعال مشاهده می کنید، ارزش توجه به آن را دارد. ممکن است این برنامه درصورتی که نیازی به صدا ندارد، در حال ضبط صدا باشد.

مثال

به عنوان مثال، اگر توییتر را باز کنید و برای ایجاد یک توییت جدید ضربه بزنید، نباید نمایش داده شود. اما اگر برای ضبط پیام صوتی جدید در آن توییت بروید، به محض شروع ضبط، نقطه نارنجی ظاهر می شود.

نحوه غیر فعال کردن

برای غیرفعال کردن دسترسی به دوربین یا میکروفون خود برای برنامه های خاص اپل ، مراحل زیر را دنبال کنید:
  • برنامه تنظیمات را باز کنید.
  • روی «حریم خصوصی» ضربه بزنید.
  • “دوربین” یا “میکروفون” را انتخاب کنید.
  • برنامه موردنظر را برای غیرفعال کردن پیدا کرده و آن را خاموش کنید.

منبع: pocket-lint

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا