فناوری

Boston Dynamics اولین سگ رباتیک خود را به نام Spot به بازار عرضه کرد

در زمان بیماری همه گیر Covid 19  که بسیاری از افراد را خانه نشین کرده است و سگ و گربه  را در خانه نگهداری میکنند. نوع دیگری از “حیوان خانگی” وجود دارد که می تواند به مشاغل کمک کند ،Spot یک سگ رباتیک است که توسط شرکت مهندسی Boston Dynamics ساخته شده است.Spot یک سگ رباتیک یا ربات چهار پا برای سرگرمی نیست،یک ربات چهار پا است که می تواند تا سه مایل در ساعت پیاده روی، پرش از ارتفاع،رد کردن از موانع، دیدن 360 درجه و انجام چندین کار برنامه ریزی شده را انجام دهد. اکنون، Spot برای خرید از Boston Dynamics با قیمت 74.500 دلار در دسترس است.

اسپوت در سال 2015 معرفی شد، اسپوت با ظاهر سگ و حرکات شبیه به انسان، از شهرت زیادی برخوردار شده است . فیلم های رقص اسپات، باز کردن درها و حتی کشیدن کامیون در کانال YouTube Boston Dynamics منتشر شده است.

مایکل پری، مدیر ارشد توسعه تجارت در بوستون داینامیکس، می گوید که اسپوت برنامه های جدید ومتنوعی برای مشاغل دارد. او به CNBC می گوید: این ربات را می توان از راه دور اداره کرد، یا می تواند مسیرها و اقدامات سفارشی را بیاموزد تا بتواند ماموریت های خود مختار را انجام دهد.

در یک برنامه آزمایشی از پذیرش اولیه Spot در مشاغل و مراکز تحقیقاتی تعداد 150عدد از این سگ رباتیک را برای انجام کارهایی از قبیل  نظارت بر محیط های از راه دور یا خطرناک و آگاهی از وضعیت و پیشترفت برج های ساختمانی مورد استفاده قرار گرفته است.

و در محیط های مختلفی از جمله نیرو گاه های  تولید برق،کارخانه ها، اماکن ساختمانی و آزمایشگاه های تحقیقاتی مورد استفاده قرار گرفتند.افزایش ایمنی و بهره وری دو مزیت عمده استفاده از Spot است.

 آزمایش کنندگانSpot از جمله مزایای استفاده از این سگ رباتیک را مواردی از جمله ورود به  میدان مین،نظارت بر محیط های از راه دور و سکوهای نفتی در ساحل و همچنین در مکان هایی که برای ورود انسان خطرناک میباشد مانند سایت های هسته ای میدانند.

اسپات حتی در مدت زمان همه گیری Covid 19 توانسته است در پارک Bishan Ang Mo Kio Par در سنگاپور،گشت زده و مردم را به حفظ فاصله اجتماعی ترغیب کرده است.

یک ربات همچنین می تواند ساعات طولانی تر از انسان کار کند. به عنوان مثال، پومرولو، یک شرکت ساختمانی ، از Spot برای ثبت پیشرفت در یک ساختمان 500000 فوت مربعی استفاده کرد.

اسپات هر هفته هزاران عکس از سایت گرفت و هر هفته 20 ساعت کار در شرکت صرفه جویی کرد.درمورد هزینه، مطمئناً اسپوت یک سرمایه گذاری است. برای چشم انداز قیمت، ربات Pepper Softbank، که در سال 2015 راه اندازی شد، حدود 1600 دلار قیمت دارد.اما سایر روبات های با قابلیت های مشابه با اسپات می توانند 250،000 دلار قیمت داشته باشند.

منبع: cnbc

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا