پوشیدنیفناوریویژه

گوشواره گلوکز ردیاب قند خون برای افراد دیابتی

نظارت بر سطح گلوکز خون برای مبتلایان به دیابت نوع 1 بسیار مهم است. در دنیای فناوری امروز گوشواره ای توسط دانشجویان طراحی شده که می تواند سطح گلوکز خون را از طریق لاله گوش ردیابی کند. سازنده این اختراع امیدوار است که روزی بتواند به کودکان دیابتی کمک کند تا بصیرت بیشتری ار وضعیت خود داشته باشند.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه شوید.

 

این گوشواره Sense Glucose به دست تایرا کوزلو 22 ساله از دانشگاه  هادرزفیلد ساخته شده است. طرح این گوشواره با الهام از چالش های مدیریتی درمورد مراقبت های کودکان دیابتی بدست آماده است.

گوشواره گلوکز یک دستگاه اندازه گیری قند خون غیرتهاجمی است که می تواند انقلابی در نحوه مدیریت بیماران دیابت نوع 1 ایجاد کند.

گوشواره گلوکز ردیاب قند خون برای افراد دیابتی لاله گوش کنترل کننده دیابت

گوشواره کنترل کننده دیابت به یک سوراخ در لاله گوش نیاز دارد. این دستگاه با رخنه کردن امواج رادیویی ایمن با فرکانس بالا از طریق سوراخ موجود می تواند اطلاعات مربوط به ویژگی های خون بدن را فراهم کنند.

برخلاف برخی دیگر از نمایشگرهای گلوکز موجود در بازار، گوشواره کنترل کننده دیابت کوزلو نیازی به گرفتن نمونه خون مداوم ندارد و از باتری های قابل شارژ استفاده می کند، بنابراین مقدار زباله های پزشکی و پلاستیکی تولید شده کاهش می یابد.

پس از کنترل خون ، گوشواره کنترل کننده دیابت با یک برنامه ارتباط برقرار می کند تا کاربر را در مورد میزان فعلی قند خون خود آگاه کند و اعلان ها را برای او ارسال می کند. این برنامه می تواند داده ها را تجزیه و تحلیل کند و به طور کلی به کاربر در مدیریت شرایط خود کمک کند.

تایرا کوزلو می گوید: من امیدوارم که این گوشواره به نوجوانان کمک کند تا دیابت خود را بیشتر کنترل کنند و آنها را برای مدیریت وضعیت خود بیشتر دلگرم کند.

 

بیشتر بخوانید:

 

منبع: newatlas

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا