فناوری

Google ارتقای گسترده برای کاربران Google Maps را تایید کرد

هم اکنون اپل نیز همانند Google Maps در حال بروز رسانی مپ خود است. تاکنون در سال 2020، این شرکت اپل مپ ها را به صورت اساسی بازنگری کرده است، و گسترش بین المللی را در اولویت قرار داده است و اپل مپ بزرگ را به عنوان ستون iOS 14 ارتقا داده است.

Googleنهایت تلاش خود را برای رقابت با اپل و بروزرسانی دقیق خود انجام داده،و Google Maps اکنون دوباره در حال بازنگری اساسی است.

 

Google ارتقای گسترده برای کاربران Google Maps را تایید کرد
Google بزرگترین تغییرات Google Maps خود را در سال های اخیر با SOPA Images / LightRocket از طریق Getty Images انجام می دهد

 

Sujoy Banerjee مدیر محصول Google Maps در پست جدید وبلاگ خود مینویسد:این بزرگترین ارتقاء بصری میباشد که این سرویس در تاریخ 15 ساله خود انجام داده است،و به 220 کشور جهان می آیند.

 

به روز رسانی2020/08/22:گوگل همواره بدون هیچ وقفه ای در حال بروزرسانی مپ های خود بوده،علاوه بر تغییرات کامل بصری که در زیر توضیح داده شده است، این شرکت هم اکنون اعلام کرده است که نقشه های Google هر ساعت داده های ماهواره ای خود را آپدیت و نقشه برداری می کند.

 

این سیستم از همراهی با داده های خود از ماهواره های اداره ملی اقیانوسیه (NOAA) استفاده می کند.با تایپ نام محل مورد نظر در Google Maps، مرز، نام و مکان آن در کنار مقالات خبری و ارتباط با تماس اضطراری ظاهر می شود و جزییات بصورت کامل و دقیق بیان میشود.

 

بروزرسانی2020/08/23: اپل با توجه به نسخه Justine O’Beirne، به نسخه جدید Google Maps پاسخ داده است و اکنون نسخه جدید و دقیق تری از Apple Maps را به انگلستان و ایرلند معرفی کرده است.

 

این نقشه های به روز شده شامل تمام ریزه کاری ساختمان ها، جاده ها، پارک ها و موارد دیگر هستند. بر خلاف بروز رسانی جهانی نقشه گوگل،همزمان اپل یک سال طول کشید تا نقشه های به روز شده خود را در سراسر ایالات متحده منتشر کند، اما این روند اکنون به مرحله بین المللی در حال به روزرسانی شدن است.

 

پیش بینی می شود کانادا به سایر کشورهای اروپایی افزوده شود”نقشه‌های گوگل تصویربرداری ماهواره‌ای با کیفیت بالا برای بیش از ۹۸ درصد جمعیت جهان دارد. با استفاده از یک تکنیک جدید الگوریتمی نگاشت رنگ، ما قادریم این تصویر را بگیریم و ﺁن را به نقشه ای حتی جامع تر و با مراتع بیشتر و دقیقتر از یک منطقه در مقیاس جهانی تبدیل کنیم.”

Google ارتقای گسترده برای کاربران Google Maps را تایید کرد
داده Google نقشه های قدیمی (بالا) Vs جدید (پایین)

 

نتایج خیره کننده است. Google Maps هم اکنون می توانید قله های کوهستانی،کوه های یخی، سواحل، پوشش گیاهی، بیابان ها و سایر موارد را به طور دقیق نقشه برداری کند و همچنین جزئیات بسیار بیشتری را به نقشه های خیابانی اضافه کند. گوگل می گوید تغییرات از بزرگترین مناطق شهری به شهرهای کوچک و روستایی انجام می شود.

 

در شهرهای بزرگ (در ابتدا لندن، نیویورک و سانفرانسیسکو)، Google نیز خیابانهایی را برای تمایز بین گذرگاه ها، پیاده روها و جزایر در حال به روز کردن است، در حالی که داده های جدید Google Maps حتی شکل و عرض جاده ها را به مقیاس نشان می دهد.

 

پیامدهای این جزئیات اضافه شده، به ویژه برای کسانی که در حال پیاده روی و یا دوچرخه سواری هستند و نیاز به جزئیات بیشتری دارند گوگل مپ بهترین گزینه میباشد.

 

Google ارتقای گسترده برای کاربران Google Maps را تایید کرد
نمای خیابانهای به روز شده Google Maps جزئیات بسیار بیشتری از Google را نشان می دهد

گوگل می گوید این نقشه عظیم گوگل این هفته از سراسر جهان پخش خواهد شد.و به همین سادگی میتوان گفت نقشه های اپل همه این کارها را دوباره باید انجام دهند.

ما را در صفحه تلگرام نبض دیجیتال دنبال نمایید.

منبع:forbes

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا