فناوری

LG اولین نمایشگرهای 55 اینچ شفاف را برای پنجره های مترو عرضه می کند

چین اولین پنجره های قطار زیرزمینی را با دستگاه های OLED شفاف جایگزین میکند

 


 

LG Display اولین OLED های شفاف را تولید کرده است که به اندازه کافی بزرگ هستند تا به عنوان پنجره های مترو مورد استفاده قرار گیرند.در ابتدا نمایشگرهای شفاف OLED در قطارهای چین و شهرهای پکن و شنژن مورد استفاده قرار می گیرند که LG Display اولین شرکتی است که 55 اینچ OLED شفاف را برای پنجره های مترو معرفی می کند.

در مورد وضوح یا درخشندگی نمایشگرها هیچ اطلاعاتی وجود ندارد، دقیقاً مانند اطلاعاتی در مورد طول عمر مورد نیاز یا میزان مصرف آنها وجود ندارد. بر اساس تصویری که ال جی ارائه داده است، ما در مورد صفحه نمایش نسبتاً زیاد با روشنایی مناسب و زاویه دید خوب صحبت می کنیم.

در پکن و شنژن از OLED های شفاف برای نمایش اطلاعات زمان واقعی در مورد برنامه های مترو، مکان ها، نقل و انتقالات و پروازها استفاده می شود. علاوه بر این، آنها به روزرسانی های خبری و پیش بینی وضعیت هوا را ارائه می دهند. قابل توجه است که این قطارها همچنان به استفاده از صفحات OLED برای نمایش مواردی مانند تبلیغات می پردازند.

OLED های شفاف مدت زیادی وجود داشته و توسط دستگاه های مختلفی  مورد استفاده قرار گرفته است. در سال های آینده انتظار می رود تعداد برنامه هایی که از OLED های شفاف استفاده می کنند با مواردی مانند اتومبیل های خودران یا ساختمان های هوشمند گسترش یابد،بنابراین سازندگان OLED آماده تولید اینگونه دستگاه ها به صورت انبوه خواهند بود. با توجه به اینکه OLED ها به نور پس زمینه احتیاج ندارند، می توان آنها را شفاف کرد، اما بزرگ ساختن آنها و اطمینان از ماندگاری آنها دشوار است.

نمایشگرهای شفاف OLED در ابتدا در متروهای پکن (خط 6) و شنژن (خط 10) نصب خواهد شد، اما LG Displays با سایر شرکت های راه آهن و ایستگاه های مترو برای گسترش استفاده از فناوری خود همکاری می کند.

طبق پیش بینی * اطلاعات استراتژیک، پیش بینی می شود بازار نمایشگر شفاف با نرخ متوسط ​​سالانه 46٪ رشد کند و تا سال 2024 به 4.93 میلیارد دلار برسد.

منبع:techradar

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا