اخبار فناوریامنیتفناوری

هک شدن کد منبع مایکروسافت و به خطر افتادن امنیت کاربران

مایکروسافت روز پنجشنبه اعلام کرد که هکر ها توانسته اند به مایکروسافت نفوذ کنند و به برخی از کدهای منبع SolarWinds دسترسی پیدا کنند. هک شدن کد منبع مایکروسافت، جاه طلبانه ترین اقدامات سایبری است که تاکنون افشا شده است.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه شوید.

 

کد منبع، یک مجموعه از دستورالعمل های اساسی است که یک نرم افزار یا سیستم عامل را اجرا می کند و معمولاً محرمانه ترین اسرار یک شرکت فناوری است.

مشخص نیست که هکر ها به چه میزان یا به کدام قسمت از کد های منبع مایکروسافت دسترسی داشته اند، اما این افشاگری نشان می دهد که هکر هایی علاقه مند به کشف عملکرد داخلی محصولات مایکروسافت هستند.

مایکروسافت قبلاً اعلام کرده بود که مانند سایر شرکت ها نسخه های مخربی را در داخل شبکه خود پیدا کرده است ، اما افشای دسترسی به کد منبع یک موضوع جدید است.

سخنگوی مایکروسافت گفت که کارمندان امنیتی این شرکت، شبانه روزی بر روی این موضوع کار کردند و هنگامی که اطلاعات محکمی به منظور دسترسی به کد منبع پیدا شد آن را رسانه ای کردند.

هک SolarWinds یکی از جاه طلبانه ترین اقدامات سایبری است که تاکنون افشا شده است و حداقل امنیت نیمی از آژانس های فدرال و هزاران شرکت و موسسه دیگر را به خطر افتاده است.

رویترز یک هفته پیش گزارش داد که فروشندگان مجاز مایکروسافت مورد حمله سایبری قرار گرفته شده است. مایکروسافت اذعان کرد که از دسترسی برخی از فروشندگان سو استفاده شده است اما هنوز تعداد فروشندگان یا مشتری ها مشخص نیست.

مقامات آمریکایی هک شدن SolarWinds را به روسیه نسبت داده اند اما کرملین این ادعا را رد کرد.

FBI و وزارت امنیت سایبری و آژانس امنیت زیرساخت وزارت امنیت ملی همچنان در حال تحقیق در مورد عاملان هک شدن کد منبع مایکروسافت هستند.

 

بیشتر بخوانید:

 

منبع: cnbc

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا