فناوری

ارائه 3 روش به منظور برطرف کردن گرمای زیاد لپ تاپ

گرم شدن لپ تاپ بسیار رایج است و بسیاری از افراد به خصوص در تابستان آن را تجربه کرده اند. به طور کلی، عملکرد اتلاف گرما در لپ تاپ خوب نیست، که به راحتی منجر به خرابی لپ تاپ، صفحه آبی و سایر مشکلات می شود.

در ادامه با ما نبض دیجیتال همراه باشید.

در این مطلب، دلایل گرم شدن بیش از حد لپ تاپ و سه روش برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد لپ تاپ را توضیح می دهم.

این راهنما برای همه مارک های لپ تاپ، از جمله Acer، Asus، Dell، Apple، Lenovo، HP، Toshiba و … اعمال می شود. از طریق این روش ها می توانید لپ تاپ خود را به راحتی خنک کنید.

چرا لپ تاپ شما بیش از حد گرم می شود

1. گرد و غبار زیاد.
گرد و غبار زیاد می تواند دریچه های لپ تاپ را مسدود کند، در نتیجه گردش هوا در داخل لپ تاپ ضعیف است، همچنین نمی توان گرمای داخل لپ تاپ را دفع کرد. در همان زمان، گرد و غبار نیز به فن خنک کننده می چسبد، که باعث کاهش بازده اتلاف حرارت فن می شود.

2. برنامه های بیش از حد در حال اجرا.
وقتی لپ تاپ برنامه های زیادی را اجرا می کند، استفاده از پردازنده، حافظه، کارت گرافیک، دیسک سخت، مادربرد و منبع تغذیه بسیار زیاد است و وقتی از این اجزا با سرعت بالا استفاده می شود، گرمای زیادی تولید میشود، بنابراین لپ تاپ بیش از حد گرم می شود.

3. دمای زیاد محیطی.

وقتی دمای محیط لپ تاپ خیلی زیاد باشد، گرمای تولید شده توسط لپ تاپ افزایش می یابد و کارایی اتلاف حرارت نسبتاً کاهش می یابد.

روش های جلوگیری از گرم شدن بیش از حد لپ تاپ

 

1. از پد خنک کننده لپ تاپ استفاده کنید

اگرچه نمی توانید یک فن خنک کننده به داخل لپ تاپ اضافه کنید، می توانید یک پد خنک کننده لپ تاپ یا یک خنک کننده اگزوز بخرید تا عملکرد اتلاف گرما را افزایش دهد.

برای کاربرانی که از نوت بوک استفاده می کنند، گرم شدن هنگام بازی در تابستان به یک مشکل بزرگ منجر می شود و گاهی اوقات نمی توان با تمیز کردن گرد و غبار مشکل درجه حرارت بالای محیط را به طور اساسی حل کرد.

در این حالت استفاده از پد خنک کننده یا خنک کننده اگزوز برای افزایش عملکرد اتلاف گرما توصیه می شود.

ما از هر دو خنک کننده استفاده کردم. پیشنهاد ما این است که خنک کننده اگزوز عملکرد بهتری دارد.

2. تمیز کردن منافذ

پس از استفاده طولانی مدت ممکن است دریچه های ته و دو طرف لپ تاپ با گرد و غبار و پرز پوشانده شود که این امر باعث جلوگیری از جریان هوا می شود.

این مسئله باعث می شود هوای گرم داخل لپ تاپ خارج نشود. در این زمان باید گرد و غبار و پرزهای پوشاننده دریچه های هوا را تمیز کنیم. برای پاک سازی گرد و غبار فقط باید از هوای فشرده و ابزار پلاستیکی نازک استفاده کنید.

اما این دریچه ها بر اساس مدل لپ تاپ در مکان های مختلفی قرار دارند. قبل از تمیز کردن آن، باید دریچه های مناسب را پیدا کنید.

شما می توانید به طور منظم دریچه های هوا را پاک کنید، که می تواند احتمال آسیب دیدن قطعات را بسیار کاهش دهد و از تخریب عملکرد لپ تاپ جلوگیری کند.

3.هیت سینک و فن خنک کننده را تمیز کنید.

 

بعد یک سال استفاده از لپ تاپ، فن آن با لایه ای از گرد و غبار پوشانده می شود و گرما گیر غباربا پرزهای زیادی پوشیده می شود. ما باید لپ تاپ را برای تمیز کردن گرد و غبار باز کنیم، این تنها راه حل گرم شدن بیش از حد لپ تاپ است.

اما بسیاری از افراد هیچ تجربه ای در جداسازی لپ تاپ ندارند. این روش نسبتاً دشوار است، اما بسیار راحت و کاربردی می باشد.در زیر به شما آموزش میدهیم.

ابزار لازم :

  • گریس حرارتی
  • پیچ گوشتی
  • برس
  • پارچه تمیز برای پاک کردن

مرحله 1. ابتدا باید تمام پیچ های محافظ قاب پشت را برداریم، سپس یک کارت اعتباری قدیمی را در زیر قاب پشتی قرار داده و کارت را حرکت می دهیم تا قفل ثابت شده قاب پشتی روی لپ تاپ را آزاد کنیم.

مرحله 2. اتصال باتری را از مادربرد جدا کنید. این مرحله بسیار مهم است و هدف جلوگیری از آسیب رساندن به سخت افزار است.

مرحله 3. تمام پیچ های محافظ هیت سینک و فن خنک کننده را برداشته و کابل فن را از مادربرد جدا کنید.

مرحله 4. فن را از هیت سینک برداشته و فن و هیت سینک را با برس تمیز کنید. مهمترین چیز این است که شما باید گرد و غبار و پرزهای انباشته شده روی دریچه را تمیز کنید.

مرحله 5. سپس با استفاده از برس، گرد و غبار حاصل از باد و مونتاژ فن را تمیز کنید. گرد و غبار و پرزهای محل مونتاژ فن هیت سینک را تمیز کنید.

ارائه 3 روش به منظور برطرف کردن گرمای زیاد لپ تاپ-گرم شدن بیش از حد لپ تاپ

مرحله 6. از یک پارچه پاک کن برای از بین بردن چربی حرارتی مخزن گرم، پردازنده و تراشه های GPU استفاده کنید.

مرحله 7. گریس حرارتی جدید را روی تراشه CPU و GPU اعمال کنید، سپس مجموعه گرماگیر را دوباره روی لپ تاپ نصب کنید.

من مطمئن هستم که سه روش فوق می تواند مشکل گرم شدن لپ تاپ شما را برطرف کند. اگر در روند پاکسازی گرد و غبار مشکلی دارید … لطفاً در جعبه نظرات پیامی بگذارید تا بتوانیم به شما در رفع آن کمک کنیم.


منبع: myfixguide

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا