فناوری

SpaceX نمونه اولیه موشک خود به نام استار شیپ را150متر از سکو پرتاب کرد

نمونه اولیه موشک استارشیپ SpaceX Starship ابتدا به ارتفاع 150 متر پرید. پس از پرتاب،دوباره روی سکو نشست.موشک آزمایشی از سکو در بوکا چیکا در شب سه شنبه تا چهارشنبه ساعت 1.57 صبح به وقت هلند پرتاب شد.

و پس از چهل ثانیه روی زمین نشست.تا همین اواخر، SpaceX فقط مجاز به پرتاب استارشیپ Starship تا ارتفاع 25 متر بود. بنابراین، اهداف آزمون ارتفاعات بالاتر قابل دستیابی نیست مگر اینکه مجوز اصلاح شده داده شود.

روز گذشته موشک استارشیپ به طور موفقیت آمیز در مقر شرکت اسپیس ایکس به ارتفاع ۱۵۰ متری پرید.

حدود یک سال پس از آنکه اسپیس ایکس تست پرش موتور «استارهاپر» را به طور موفقیت آمیز انجام داد، اکنون همین تست را برای موشک استارشیپ نیز تکرار کرد.

روز گذشته SN۵ در مقر بوکاچیکا این شرکت از زمین به هوا پرید. در حال حاضر SN۵ دماغه ندارد و بیشتر شبیه یک مخزن آب بزرگ است.

در این عملیات موشک با کمک یک موتور رپتور به ارتفاع ۱۵۰ پرید. به گفته الون ماسک مدیر ارشد اجرایی این شرکت، گام بعدی در فرایند توسعه استارشیپ شامل چند آزمایش پرش دیگر است و پس از آن با اتصال بقیه قطعات، موشک به ارتفاع بیشتری پرتاب می شود.

این موشک پس از تکمیل قرار است انسان را به اعماق فضا و مریخ ببرد.

الون مسک، رئیس اجرایی SpaceX از انجام این آزمایش خوشحال شد. وی در مدت کوتاهی از پرواز، با اشاره به هدف بلند مدت خود از رفتن به مریخ توسط انسان نوشت: “صعود به مریخ واقعی به نظر می رسدو پیشرفت ها در این زمینه در حال شتاب است.

SpaceX هنوز جزئیات مربوط به آزمایش های آینده را فاش نکرده است، اگرچه محدودیت های موقت پرواز هوایی فدرال برای پشتیبانی از تست های هاپ تا 6 اوت در این کشور باقی مانده است.

منبع:ion

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا