فناوریهوش مصنوعیویژه

ربات رقصنده ATLAS انعطاف پذیری خود را به نمایش گذاشت + فیلم و عکس

امروزه ربات ها پیشرفت های زیادی داشته اند. هوش مصنوعی به سرعت پیشرفت ربات ها شتابی دو چندان بخشیده است. اخیرا عکس و ویدیو هایی از ربات های انسان نما در فضای مجازی منتشر شده است ولی ما قصد داریم در اینجا یک ربات رقصنده از شرکت Boston Dynamics را به شما نشان دهیم. البته ربات ATLAS، یک ربات انسان نمای شگفت انگیز است.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه شوید.

 

ربات ها دستگاههایی هستند که می توانند به صورت خودکار عمل ‌کنند. این دستگاه ها به وسیله رایانه ها برنامه نویسی می شوند. با پیشرفت علم و ظهور هوش مصنوعی، ربات ها از پتانسیل و شکل تازه ای برخوردار شدند.

هوش مصنوعی به سامانه‌هایی گفته می‌شود که می‌تواند واکنش‌هایی مشابه رفتارهای هوشمند انسانی را داشته باشد. با استفاده از هوش مصنوعی میتوان به ربات ها، حس انسانیت بخشید. حسی شبیه درک شرایط محیطی، قدرت تفکر ، پاسخ به سوالات، قدرت یادگیری و توانایی کسب دانش و استدلال برای حل مسائل.

با ورود هوش مصنوعی به علم رباتیک، ربات های انسان نما متولد شدند. هر روز ما شاهد اجرای حرکات انسانی توسط این نوع ربات ها هستیم و اکنون ربات ATLAS برای به نمایش گذاشتن انعطاف پذیری خود، مانند انسان ها نسبت به آهنگ عکس العمل نشان داده و حرکاتی را شبیه به رقص انجام می دهد.

ما در اینجا ویدیو ای از ربات رقصنده ATLAS را با شما به اشتراک می گزاریم.

 

ربات مذکور ساخت شرکت Boston Dynamics است. این ربات به عنوان پویاترین ربات انسان نما در جهان با یک پلتفرم تحقیقاتی است که برای شبیه سازی تحرکات کل بدن طراحی شده است. سیستم کنترل و سخت افزار پیشرفته ATLAS منجر به تعادل و چابکی منحصر به فرد در انجام حرکات این ربات می شود.

 

با ما در تلگرام همراه باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا