فناوریهوش مصنوعیویژه

استفاده از دست انسان به عنوان منبع تابش مادون قرمز ضعیف

تیمی از محققان در دانشگاه شانگهای جیائو تانگ دریافتند که از دست انسان می توان به عنوان منبع تابش مادون قرمز ضعیف در انواع مختلف برنامه ها استفاده کرد. این گروه در مقاله خود که در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم منتشر شده است، خاطر نشان می کنند که دست انسان به طور طبیعی IR ساطع می کند و می توان از این اشعه برای ساخت کلیدهای رمزگذاری شده استفاده کرد.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه شوید.

 

بدن انسان از جمله دستها، در محدوده IR ، نور نامرئی ساطع می کند. به گفته محققان ، این منبع تابش می تواند به طور بالقوه در برنامه های مختلف از تولید سیگنال گرفته تا سیستم های رمزگذاری مورد استفاده قرار گیرد. آنها همچنین خاطرنشان کردند که از آنجا که دست چندین انگشت دارد، می توان منبع تابش مادون قرمز ضعیف را مالتی پلکس کرد.

IR نوعی از تابش الکترومغناطیسی در محدوده طول موج های بیشتر از نور مرئی قرار دارد و به همین دلیل است که انسان نمی تواند آنها را ببیند. تحقیقات قبلی نشان داده که بدن انسان به دلیل گرمای بدن چنین اشعه ای را ساطع می کند و تابش الکترومغناطیسی، این انرژی تابشی را با خود حمل می کند.

تحقیقات قبلی همچنین نشان داده است که تابش الکترومغناطیسی می تواند در کاربردهای مختلفی از جمله مایکروویو ، رادیو و دستگاه های تصویربرداری پزشکی مورد استفاده قرار گیرد. نور مادون قرمز به ویژه در عینک دید در شب، دستگاه طیف سنجی و دستگاه های پزشکی نیز استفاده می شود.

در این تلاش جدید، محققان دریافتند که مقدار بسیار کمی از تابش مادون قرمزی که توسط انسان ساطع می شود، برای استفاده در دستگاه های مختلف کافی است.

این تیم با ایجاد دستگاهی که قادر بود IR ساطع شده از یک دست را از IR محیط جدا کند شروع به کار کردند. آنها سپس ماده ای با بازتاب کم را بر روی پایه آلومینیوم پاشیدند و دریافتند که با استفاده از این دو می توان پیام ها را در دمای محیط رمزگذاری کرد.

آنها متذکر شدند که وقتی دست انسان به عنوان منبع نوری برای دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد، انتشار مادون قرمز آن توسط تمام مناطق که شامل مناطقی با مادون قرمز بالا است منعکس می شود. افزایش بیشتر IR باعث می شود دستگاه تابش، IR را متمایز کند که این تمایز می تواند برای ساخت در یک فرآیند رمزگشایی مناسب باشد.

محققان پیشنهاد می کنند دستگاه آنها ثابت می کند که IR تولید شده توسط دست انسان برای ساخت دستگاه های مبتنی بر تابش مادون قرمز کافی است و می توانند دستگاه خود را طوری تغییر دهند که بتواند از انگشتان به عنوان کلیدهای رمزگذاری شده استفاده کند.

 

بیشتر بخوانید:

 

منبع: phys

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا