نجوم

فضاپیمای OSIRIS-REx ناسا آماده است تا سیارک بنو را لمس کرده و نمونه ای از آن را بگیرد

فضاپیمای OSIRIS-REx ناسا از زمان ورود به سیارک بنو در سال 2018 به بررسی آن پرداخته و تصاویری از جرم دور آن را به اشتراک گذاشته است. اما این فضاپیما فقط برای گرفتن عکس به آنجا سفر نکرده بلکه سطح سیارک را لمس خواهد کرد و نمونه ای از خاک و مواد سطح آن را برداشته و هنگام بازگشت به زمین می آورد. در ادامه با نبض دیجیتال همراه باشید.

این هفته OSIRIS-REx تمرین نهایی برنامه ریزی شده خود را انجام داد. این تمرین چهار ساعت به طول انجامید و طی آن مهندسان ناسا بررسی كردند كه آیا فضاپیما می تواند وظایف خود را طبق برنامه تعیین شده انجام دهد. آنها همچنین سوخت خروج از مدار آن را بررسی کردند ، سوخت “ایست” را تنظیم کردند كه طی آن سیستم های اتوماتیک موقعیت و سرعت فضاپیما بررسی می شود و …

فضاپیمای OSIRIS-REx ناسا به عنوان بخشی از تمرین ، بازوی نمونه برداری خود را با نام Touch-And-Go SQL Acquisition Mechanismism (TAGSAM) جانمایی کرد که از آن برای برداشتن نمونه ای از سنگ و خاک از سطح سیارک استفاده خواهد کرد.

فضاپیمای OSIRIS-REx ناسا آماده است تا سیارک بنو را لمس کرده و نمونه ای از آن را بگیرد

محقق اصلی OSIRIS-REx ، دانته لارتا از دانشگاه آریزونا گفت: بسیاری از سیستم های مهم در این دوره تمرینی اعمال شده اند. لوازم ارتباطی ، پیشرانهای فضاپیما و از همه مهمتر سیستم هدایت و ردیابی نقشه و نقشه زمان خطر.

وی گفت: اکنون که این مرحله بزرگ را به اتمام رسانده ایم به نهایی شدن روند رویداد TAG [touch and go] اطمینان داریم. این تمرین ثابت کرد که این تیم و همه سیستم های فضاپیما آماده هستند تا در ماه اکتبر نمونه ای را از سطح این سیارک جمع کنند.

فضاپیمای OSIRIS-REx ناسا آماده است تا سیارک بنو را لمس کرده و نمونه ای از آن را بگیرد

در حالی که فضاپیما در حال تمرین بود ، می توانست اطلاعات علمی شامل تصاویر سیارات و مشاهدات طیف سنجی را جمع آوری کند.

می توانید برخی از داده های ضبط شده را در بالای صفحه مشاهده کنید. تصاویری که توسط دوربین SamCam OSIRIS-REx گرفته شده است نشان می دهد که این فضاپیما به سطح سیارک نزدیک شده است.

این تصاویر در مدت زمان کمتر از 15 دقیقه گرفته شده اند و در طول تمرین ، این فضاپیما در فاصله فقط 131 پا از سطح سیارک قرار گرفته است.

OSIRIS-REx با همه فعالیت ها و تمرین های موفقیت آمیز خود حالا آماده است تا سیارک بنو را لمس کرده و نمونه ای از آن را در تاریخ 20 اکتبر 2020 به دست آورد.

سپس به همراه این نمونه برای مطالعه به زمین باز خواهد گشت و در تاریخ 24 سپتامبر 2023 به زمین می رسد.

منبع » DigitalTrends

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا