علمینجومویژه

کشف شاهراه منظومه شمسی که می تواند سرعت سفر در فضا را افزایش دهد

ممکن است ماموریت های آینده به اعماق فضا، آنقدر ها هم که فکر می کنید زمان بر نباشد. محققان، شبکه شاهراه منظومه شمسی را کشف کرده اند که به کاوشگرها و سایر فضاپیماها اجازه می دهد با سرعت بیشتری به سمت فضا سفر کنند. در ادامه به نبض دیجیتال بپیوندید.

به عنوان مثال سیارک ها در نزدیکی مشتری می توانند در کمتر از 10 سال به نپتون و در 100 سال به 100AU (حدود سه برابر فاصله نپتون از خورشید) برسند. از نظر تئوری فضاپیما ها می توانند سریعتر باشند.

کشف شاهراه منظومه شمسی که می تواند سرعت سفر در فضا را افزایش دهد
کشف شاهراه منظومه شمسی که می تواند سرعت سفر در فضا را افزایش دهد

دانشمندان با محاسبه چگونگی قرار گرفتن “میلیون ها” مدار منظومه شمسی در منیفولدهای فضایی شناخته شده یا ساختارهای قوسی گسترش یافته از کمربند سیارک، مسیرها را پیدا کردند.

این رویکرد می تواند به طور قابل توجهی زمان لازم برای بازدید از قسمتهای خارجی منظومه شمسی را کاهش دهد. همچنین ممکن است با کاهش میزان انرژی در حال حرکت به جلو، به سفرهای کارآمدتری منجر شود.

از این یافته ها می توان برای مطالعه اجسام نزدیک زمین که ممکن است کره زمین را تهدید کنند نیز استفاده کرد. قرار نیست به این زودی ها از دورترین نقاط فضا بازدید کنید، اما این کشف می تواند به بشریت کمک کند بدون از دست دادن سالها در هر سفر، کیهان را کشف کنند.

بیشتر بخوانید:

 

منبع
engadget

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا