نجوم

استفاده از ساعتهای اتمی شبکه GPS برای شناسایی نورهای فوق ضعیف (ELD)

تیمی از فیزیکدانان ایالات متحده ، لهستان و آلمان پیشنهاد استفاده از شبکه های حسگر کوانتومی مانند ساعت های اتمی شبکه GPS یا سنسورهای همکاری Gnome (شبکه ای از مغناطیس سنج های اتمی محافظت شده را تشکیل می دهند که از 13 ایستگاه تشکیل شده و به طور استراتژیک در چهار قاره قرار گرفته است. هر کدام مجهز به یک مغناطیس سنج است که دارای حساسیت زیر picotesla است) برای شناسایی نورهای فوق ضعیف یا فوق خارجی (ELD) کردند.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه شوید.

 

این تحقیقات در مقاله ای در مجله Nature Astronomy منتشر شده است. این گروه محاسبات نظری را برای پیش بینی انواع سیگنال هایی که ممکن است ELD ها را تشکیل دهند توصیف و نحوه شناسایی آنها را مشخص می کند.

طی چندین سال گذشته ، چند پیام رسان نجومی به عنوان ابزاری برای مطالعه سیگنال های برخی از اخترفیزیک ها مانند ادغام سیاهچاله ها بوجود آمده است ، که انرژی را به صورت سیگنالهایی آزاد می کند و از وسعت فضا عبور می کنند. پیام رسان نجومی متمرکز کردن چندین نوع تلسکوپ و سنسور در یک نقطه برای شناسایی انواع مختلف سیگنال های تولید شده توسط همان رویداد است.

محققان با این تلاش جدید خاطرنشان كردند كه فیزیكدانان درباره این قبیل سیگنال ها سوالات زیادی دارند. یكی از آنها این است كه آیا نظریه های مربوط به نورهای فوق ضعیف (نورهای فوق خارجی) با كوانتاهای نوری معتبر هستند؟ آنها متذکر می شوند که برای به دست آوردن اعتبار چنین نظریه هایی ، باید شواهد فیزیکی یافت شود. برای این منظور ، آنها پیشنهاد می کنند که شبکه های حسگر کوانتومی احتمالاً می توانند کار را انجام دهند. آنها نشان می دهند که سنسورهای موجود می توانند به اندازه کافی قوی باشند تا ELD ها را تشخیص دهند.

آنها همچنین پیشنهاد می کنند که ELD های تولید شده توسط رویدادهای اخترفیزیکی ممکن است توسط سنسورهای مورد استفاده برای برنامه های دیگر شناسایی شوند. ریاضیات آنها حاکی از آن است که نرخ و فواصل منابع موج گرانشی ، تأخیرها و دامنه های سیگنال از نوعی است که سیستم های موجود مانند ساعتهای اتمی شبکه GPS یا شبکه Gnome می توانند آنها را تشخیص دهند. بنابراین ، آنها همچنین پیشنهاد می کنند که مانند ساعتهای اتمی شبکه GPS یا شبکه Gnome می توانند به عنوان تلسکوپ ELF با توانایی تشخیص طیف گسترده ای از انفجارهای ELD کار کنند.

 

بیشتر بخوانید:

 

منبع: phys

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا