نجوم

کمک انگلستان به ساخت ماهواره Clearspace-1 برای پاکسازی زباله فضایی

دولت انگلیس اعلام کرده است که یک شرکت مستقر در انگلستان به ساخت ماهواره Clearspace-1 که هدف آن پاک کردن باقی مانده های فضایی (زباله فضایی) است کمک می کند. این ماهواره به شوخی ‘The Claw’ نامیده می شود و ماموریت خود را در سال 2025 آغاز می کند.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه شوید.

 

هنگامی که در فضا قرار گیرد، The Claw از یک حرکت چنگال مانند برای جمع آوری بقایا و سپس کنترل آن برای ورود مجدد به جو زمین استفاده خواهد کرد. باقی مانده هایی که به جو منتقل می شوند خطراتی برای زندگی به وجود می آورند.

طبق گفته دولت ، Elecnor Deimos در انگلستان سیستم کنترل نگرش و مدار Clearspace-1 را طراحی خواهد کرد ، بخشی حیاتی ای که به جهت یابی و موقعیت یابی ماهواره کمک می کند.

وزیر علوم آماندا سلووی در مورد این خبر گفت:

میلیون ها قطعه ناخواسته فضایی در حال چرخش در اطراف زمین هستند. اگر یک مورد با ماهواره برخورد کند ، این امر می تواند در خدمات حیاتی روزمره مانند GPS اختلال ایجاد کند.

اولین مأموریت تمیز کردن زباله فضایی بین ستاره ای توسط دانشمندان و محققان بریتانیایی پیشگام انجام می شود.

AOCS توسعه یافته توسط Elecnor Deimos UK در خلبان اتوماتیک ماهواره ادغام خواهد شد. الكنور دیموس در پرتغال و آلمان همچنین بخشهایی از ماهواره را برای انجام مأموریت در سال 2025 آماده می كند. هرچه ماهواره ها بیشتر به فضا می روند ، مأموریت هایی مانند Clearspace-1 برای جلوگیری از برخورد، بیشتر و بیشتر ضروری می شوند.

 

بیشتر بخوانید:

 

منبع: neowin

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا