علمینجومویژه

با وب سایت تصویر نجوم روز ناسا میتوان از تماشای آسمان شب لذت برد

نگاه کردن به آسمان شب و خیره شدن به صورت فلکی، همیشه یک تجربه شگفت انگیز است، اما این کار را با چشم غیر مسلح نمی توان انجام داد. برای دیدن آسمان شب و صورت های فلکی، می توان از وب سایت تصویر نجوم روز استفاده کرد.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه شوید.

 

این وب سایت جذاب در سال 1995 توسط دو ستاره شناس حرفه ای با نام های Robert J. Nemiroff و Jerry T. Bonnell تاسیس شد. آنها زمانی در مرکز پروازهای فضایی Goddard ناسا همکار بودند. در این سایت هر روز یک تصویر یا عکس متفاوت از جهان و آسمان شب همراه با توضیح مختصری که توسط یک ستاره شناس حرفه ای نوشته شده است، ارائه می شود.

این سایت همچنین در دهها کشور و زبان های مختلف در دسترس است و لذت هر روزه از تصاویر و آسمان شب را برای همه آسان می کند. البته ، این سایت دارای اپلیکیشن هایی برای iOS و Android نیز است.

با وب سایت تصویر نجوم روز ناسا میتوان از تماشای آسمان شب لذت برد صورت فلکی

در صورت وارد شدن به سایت، شما فقط تصویر روز جاری را مشاهده می کنید، اما با رفتن به قسمت بایگانی، شما می توانید به لیستی از تمام تصاویر گذشته بر اساس تاریخ دسترسی پیدا کنید. به همین ترتیب ، می توانید به فهرست سایت بروید و تصاویر آسمان شب را بر اساس موضوع مشاهده کنید، مانند ایستگاه های فضایی، ستاره های دوتایی، ماده تاریک یا کوازارها و هسته های کهکشانی فعال.

سایت تصویر نجوم روز کاملاً ساده و سرراست است و با یک بار امتحان کردن به این موضوع پی خواهید برد. اگر خودتان ستاره شناس حیاط خلوت هستید می توانید تصاویر ستاره ای خود را از طریق صفحه ارسال ها به سایت ارسال کنید.

Download on the Apple App StoreGet it on Google Play

 

بیشتر بخوانید:

 

منبع: nasa

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا