خودرو فناوری

آئودی در صنعت خودرو از ابر رایانه ها استفاده می کند

آئودی در صنعت خودرو از ابر رایانه ها استفاده می کند

ظهور فنآوری پیشرفته از یک سو و جو بسیار رقابتی حاکم بر بازارهای بین المللی ، از سوی دیگر باعث شده است که خودرو های تولیدی پیچیده تر و پیشرفته شوند. تشبیه محصولات جدید خودروسازان نامبر وان جهانی به عنوان رایانه های چهار چرخ غیر منطقی نیست ، زیرا این خودرو ها از انواع دوربین ، سنسور و الگوریتم های پیشرفته استفاده می کنند. آئودی به عنوان یکی از سه برند پیشتاز و پیشرفته آلمانی در حوزه خودروسازی، قصد دارد برای ساده‌سازی نحوه ارتباط و هماهنگی اجزای پیچیده‌ای چون پیشرانه، شاسی و سیستم‌های ایمنی، به استفاده از کامپیوترهای قدرتمندتر رو بیاورد.

آئودی در صنعت خودرو از ابر رایانه ها استفاده می کند خودروسازان

ارباب حلقه‌ها به منظور دستیابی به این هدف، اخیرا اعلام کرده محصولات آتی خود را به کامپیوتری بسیار پیشرفته‌تر مجهز خواهد نمود. این کامپیوتر نقش محور مرکزی را برای سیستم‌های اصلی خودرو ایفا می‌کند و دینامیک یکپارچه خودرو (Integrated Vehicle Dynamics) نامگذاری شده است.

آئودی در صنعت خودرو از ابر رایانه ها استفاده می کند خودروسازان

کامپیوتر مرکزی جدید آئودی تا 10 برابر قوی‌تر از نمونه به کار برده شده در مدل‌های کنونی بوده و قادر است بسته به نوع خودرو تا 60 سیستم مختلف را کنترل و مدیریت کند. آنطور که اعلام شده، تمامی مدل‌های ساخت کمپانی – از A3 گرفته تا شاسی‌بلند Q8 و کراس‌اوور تمام الکتریکی E-Tron – به تدریج به این کامپیوتر پیشرفته مجهز می‌شوند.

آئودیآئودی در صنعت خودروسازی از ابر رایانه ها استفاده می کند

در مدل‌های برقی مثل E-Tron، کامپیوتر آئودی به پایش و مدیریت سیستم‌های بنیادی خواهد پرداخت. سیستم بازیابی انرژی ترمز یکی از آنها است که می‌تواند تا 30 درصد از ظرفیت باتری به مسافت قابل پیمایش خودرو اضافه کند. در مدل‌های اسپرت مزین به نشان RS، کامپیوتر دینامیک یکپارچه آئودی کنترل سیستم جلوگیری از واژگونی و سیستم تعلیق فعال را در اختیار خواهد گرفت.

آئودی در صنعت خودروسازی از ابر رایانه ها استفاده می کند
خودروسازان آئودی می‌گویند به لطف این کامپیوتر پیشرفته برای نخستین بار کنترل‌کننده شاسی و پیشرانه داخل یک واحد مشترک خواهد بود. به اعتقاد ارباب حلقه‌ها این امر باعث ارتقای راحتی و عملکرد خودرو خواهد شد.

خودروساز محبوب آلمانی درباره زمان راهیابی کامپیوتر دینامیک یکپارچه به مدل‌های تولیدی حرفی به میان نیاورده، اما به گفته یکی از مهندسین کمپانی این کامپیوتر برای تولید انبوه آماده است. اگر این ادعا صحت داشته باشد، به احتمال فراوان بزودی شاهد تجهیز محصولات آئودی به کامپیوتر پیشرفته خواهیم بود.

منبع : دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید