خودرو

بازگشت فورد برانکو با طراحی جدید و سیستم به روزتر

فورد برانکو در سال 1996 پس از یک دوره 31 ساله از بازار خارج شد. اما برانکو قدیمی به عنوان یک SUV با ابعاد جدید دو درب به بازار برگشته است. نسخه جدید این خودرو یعنی فورد برانکو ۲۰۲۱ به عنوان چیزی که از نظر روحی بسیار نزدیک به کامیون های افسانه ای سال 1966 است به بازار می گردد و ما نبض دیجیتال قصد دارد به بررسی این فورد بپردازد.

فورد اعلام کرد با کمپانی‌های افترمارکتی برای بهبود پرفورمنس برانکو ۲۰۲۱ کار خواهد کرد.

بازگشت فورد برانکو با طراحی جدید سیستم به روزتر

همانند بسیاری از خودروهای دیگر بازار نسل جدید این خودرو دارای ECU پیچیده‌ای است که از به‌روزرسانی‌های از راه دور پشتیبانی کرده و البته دارای اقدامات امنیتی زیادی برای پیشگیری از هک سیستم‌ها می‌باشد. یک ECU رمزگذاری شده دلیل عدم توانایی تیونرها در ارتقای نرم‌افزاری نسل جدید شورولت کوروت بوده و شاید هک کردن سیستم‌های برانکو SUV جدید نیز به همین میزان سخت باشد.

بازگشت فورد برانکو با طراحی جدید سیستم به روزتر SUV خودرو

خوشبختانه فورد می‌داند نسل جدید این شاسی‌بلند مشهور در بین اهالی تیونینگ محبوبیت زیادی خواهد داشت و به همین خاطر با تیونرها برای ارتقای پیشرانه‌های توربوی در دسترس همکاری خواهد کرد.

خودرو SUV

جف سیمن مدیر برنامه برانکو گفته است:

ما باید در این بخش با دقت عمل کنیم زیرا سیستم‌های زیادی وجود دارند که باهم همکاری می‌کنند و دنیای افترمارکت همیشه درباره این ارتباطات فکر نمی‌کند. ما باید با شرکای استراتژیک خود همکاری کرده و مطمئن شویم که آن‌ها خدمات صحیحی را به مصرف‌کنندگان ارائه می‌کنند.

یکی دیگر از مسئولان فورد که درباره فرایند تیونینگ برانکو ۲۰۲۱ سخن می‌گفت اظهار داشته این شرکت با SEMA توافق‌نامه‌ای دارد که اجازه اعمال تغییرات در پیشرانه‌های این خودرو را صادر خواهد کرد. او گفته بود:

توافق‌نامه‌ای با SEMA وجود دارد که طی آن ما به شرکت‌های دیگر برای ارتقای پیشرانه‌های برانکو مجوز خواهیم داد. فکر می‌کنم این یک فرصت برای پیشبرد بیشتر امور است. ما یک معماری منعطف برای برانکو داریم اما اینکه تیونرها چگونه اقدام به بهبود این خودرو خواهند کرد چیزی است که باید در آینده بررسی بیشتری داشته باشد.

 

منبع: pedal

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا