خودرو

هونگ چی اس 9 ، گرانترین خودرو چینی در جهان با قیمت 1.45 میلیون دلار معرفی شد

سپتامبر گذشته، نمایشگاه اتومبیل فرانکفورت میزبان دو محصول ویژه از برند چینی هونگ چی بود. یکی از این دو محصول E115 نام داشت که در دسته شاسی های برقی قرار داشت. اما دومین محصولی که توجه بیشتری را به خود جلب کرد، ابرخودرویی به نام هونگ چی اس 9 هایبرید بود. در ادامه جهت آشنایی با گرانترین خودرو چینی با نبض دیجیتال همراه باشید.

هونگ چی اس 9 ، گرانترین خودرو چینی در جهان با قیمت 1.45 میلیون دلار معرفی شد
هونگ چی اس 9 ، گرانترین خودرو چینی در جهان با قیمت 1.45 میلیون دلار معرفی شد

آنطور که یکی از منابع چینی اعلام کرده این ابرخودروی هیبریدی برای ورود به خیابان‌ چراغ سبز گرفته و سال آینده شاهد تولید آن خواهیم بود. به گفته این منبع تنها 70 دستگاه از هونگ‌چی S9 هایبرید تولید خواهد شد. نکته جالب اینکه برای این ابرخودروی چینی قیمتی برابر با 10 میلیون یوان (معادل 1.45 میلیون دلار) تعیین شده است. این رقم اگرچه در مقایسه با رقم تخمینی 2.2 میلیون دلار بسیار کمتر است، اما برای یک اتومبیل چینی کماکان هنگفت به نظر می‌رسد.

هونگ چی اس 9 ، در جهان با قیمت 1.45 میلیون دلار معرفی شد
هونگ چی اس 9 ، گرانترین خودرو چینی

با برچسب قیمتی 10 میلیون یوان، هونگ‌چی S9 هایبرید گران‌قیمت‌ترین خودروی چینی تاریخ محسوب می‌شود

احتمالا خواهید پرسید هونگ‌چی S9 هایبرید چه مشخصات و توانمندی‌هایی دارد که آن را شایسته پرداخت 1.45 میلیون دلار می‌کند؟ در پاسخ باید گفت پیشرانه S9 هایبرید 1400 اسب بخار قدرت تولید نموده و قادر است در عرض تنها 1.9 ثانیه سرعت خودرو را به 100 کیلومتر در ساعت برساند. در صورت ادامه شتابگیری در یک مسیر مستقیم، این ابرخودرو می‌تواند به نهایت سرعت 400 کیلومتر در ساعت دست پیدا کند. چنانچه ارقام فوق در دنیای واقعی تحقق یابند، باید گفت با یکی از سریع‌ترین اتومبیل‌های خیابانی جهان طرف خواهیم بود.

هونگ چی اس 9 در جهان با قیمت 1.45 میلیون دلار معرفی شد

گفته می‌شود قلب اصلی پیشرانه هیبریدی هونگ چی اس 9 هایبرید را یک موتور V8 بنزینی توربوشارژ تشکیل می‌دهد. با توجه به خروجی بالای پیشرانه، برخی منابع معتقدند این موتور بنزینی با چند موتور الکتریکی همکاری می‌کند.

هونگچی اس 9 ، گرانترین ماشین چینی در جهان با قیمت 1.45 میلیون دلار معرفی شد

از آنجایی که بخش اعظمی از سازه و بدنه هونگ‌چی S9 هایبرید از فیبرکربن ساخته شده، پیش‌بینی می‌شود این ابرخودروی چینی وزن بسیار کمی داشته باشد. بد نیست بدانید حتی رینگ‌های نسخه رونمایی شده در فرانکفورت، از مواد سبک‌وزن ساخته شده بودند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا