اخبار خودروخودروویژه

ساخت تانکر های برقی برای سوخت رسانی به کشتی ها

قایق های موتوری و حتی کشتی های برقی در دنیای امروز یک اتفاق عجیب حاصل نمی شود، اما وجود یک تانکر برقی در دریا بسیار شگفت انگیز است. تانکر برقی e5 برای رساندن سوخت به کشتی ها در حال طراحی و ساخت است.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه شوید.

 

تانکر برقی e5 به طول 62 متر (203 فوت) به نام e5 در ژاپن توسط کنسرسیومی از شرکت های حمل و نقل و فناوری دریایی در حال ساخت است. دو تانکر اولیه سفارش داده شده قرار است برای تحویل سوخت به کشتی ها در خلیج توکیو استفاده شود. صنایع سنگین کاوازاکی در حال طراحی سیستم پیشرانه این تانکر برقی هستند.

این کشتی برقی 499 تنی دارای دو بسته باتری لیتیوم یونی Orca ESS با ظرفیت 1740 کیلووات بر ساعت که توسط Corvus Energy ساخته شده شده است می تواند با ظرفیت ترکیبی 3،480 کیلووات ساعت یا 3.5 مگاوات ساعت انرژی تولید کند. این باتری ها قدرت دو موتور ازیموت 300 کیلوواتی نصب شده در کشی را تأمین می کنند و سرعت کروز حدود 10 گره (19 کیلومتر در ساعت یا 12 مایل در ساعت) را ارائه می دهند.

موتورهای الکتریکی e5 بسیار روان و بدون لرزش کار می کنند و سر و صدای کمتری نسبت به موتورهای سنتی ایجاد می کنند. علاوه بر این ، در صورت بروز یک فاجعه طبیعی در منطقه خلیج توکیو ، این تانکر می تواند برق تولیدی را برای مصارف خدمات اضطراری مهیا کند.

این دو تانکر در حال حاضر در مرحله ساخت توسط KOA Industry Co و Imura Shipyard هستند. اولین کشتی برای ورود به خلیج توکیو برای سال آینده برنامه ریزی شده است و دومین کشتی برای در سال 2023 به بهره برداری خواهد رسید.

 

بیشتر بخوانید:

 

منبع: newatlas

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا