خودرومعرفی و بررسی

خودروی رزمی رباتیک Type-X طراحی شده برای میدان های جنگ

رباتیک میلرم برای اولین بار، خودروی رزمی رباتیک Type-X خود (RCV) را عرضه کرده است. RCV در سال 2020 رونمایی شد و دارای یک سکوی زره ​​پوش خودمختار با وزن متوسط ​​است که برای پشتیبانی، شناسایی و آتش در میدان های جنگ طراحی شده است.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه شوید.

 

خودروی رزمی Type-X برای پشتیبانی از تانک های اصلی جنگ ، نفربرها و سایر خودروهای جنگی پیاده ساخته شده است. Type-X مبتنی بر یک سیستم مدولار، با یک پلت فرم مستقل که می توان ابزارهای مختلف جنگی را بر روی آن نصب کرد.

وزن سکوی اصلی این ربات حدود 26455 پوند (12000 کیلوگرم) است و می تواند محموله ای معادل 9،039 پوند (4100 کیلوگرم) را حمل کند.

این ربات می تواند سلاح های مختلفی نظیر توپ بوش مستر M242 25 mm x 137 mm ، توپ 230LF 30 mm x 113 mm و موشک های ضد تانک از جمله Alcotan را در برجک خود حمل کند.

خودروی رزمی رباتیک Type-X دارای یک موتور با ارتفاع فقط 68 سانتی متردر عقب است و می تواند حداکثر با سرعت 80 کیلومتر در ساعت به سمت جلو و 50 کیلومتر در ساعت به سمت عقب برود. این ربات چهار برابر سبک تر یک ماشین جنگی پیاده نظام معمولی است و هزینه آن بسیار کمتر می باشد.

علاوه بر این ، خودروی رزمی رباتیک Type-X مجهز به دید 360 درجه پانوراما و دوربین های تصویربرداری CCD و حرارتی است. سیستم این ربات با یک سیستم هوش مصنوعی که دارای توابع follow-me ، پیمایش waypoint  و تشخیص موانع است، هماهنگ شده و به کاربر این امکان را می دهد تا عملیات کنترل ربات را با سرعت بیشتری انجام دهد. این سیستم همچنین دارای تعمیر و نگهداری هوشمند است.

کولدار وورسی ، مدیر عامل شرکت رباتیک میلرم ، می گوید: Type-X از قدرت شلیک و استفاده از تاکتیک های متوازن و کاملاً منطبق جنگی برخوردار است. این وسیله برای از بین بردن مواضع دفاعی دشمن در میدان های جنگ با حداقل خطر برای نیروهای خودی طراحی شده است.

 

بیشتر بخوانید:

 

منبع: newatlas

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا