فناوریویژه

ربات نظامی Rheinmetall برای شناسایی و پشتیبانی در میدان جنگ

Rheinmetall از جدیدترین ربات نظامی مسلح میدان جنگ خود رونمایی کرده است که برای جمع آوری اطلاعات تاکتیکی و پشتیبانی جنگ طراحی شده است. وسیله نقلیه زمینی بدون سرنشین Mission Master – Armed Reconnaissance قادر است نه تنها مأموریت های خود را انجام دهد ، بلکه از پشتیبانی نیروها نیز برخوردار است.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه شوید.

 

این ربات نظامی به دلیل داشتن پیچیدگی و استقلال بیشتر، توانایی انجام ماموریت های گسترده و اجرای ماموریت های تأمین ، نگهبانی و شناسایی منطقه را دارد.

علاوه بر این، سیستم های مدیریت و کنترل این ربات از جوی استیک های ساده و کابل به شبکه های مجازی رادیویی پیچیده تبدیل شده اند و به اپراتور اجازه می دهد تا تیم های مختلفی از ربات ها را کنترل کند.

برای انجام مأموریت های جستجوی پرخطر، شرکت Rheinmetall از پلتفرم Mission Master در Mhester Master – Armed Reconnaissance Rheinmetall استفاده کرده و به آن ربات مجموعه ای از حسگرها و سلاح های کنترل از راه دور RCWS را به منظور پشتیبانی در مواقع لزوم افزوده است.

ربات نظامی Rheinmetall برای شناسایی و پشتیبانی در میدان جنگ Mission Master - Armed Reconnaissance

سنسورهای این ربات شامل سنسورهای برد بلند Electro-Optical و (EO / IR) ، یک دوربین 360 درجه ، یک فاصله سنج لیزری و یک سیستم هدف گیری لیزری است. علاوه بر این ، یک دکل قابل تنظیم 3.5 متری به آن افزوده شده تا ربات بتواند پوشش مناسبی را از منطقه مد نظر داشته باشد.

برای مدیریت و کنترل ربات Mission Master – Armed Reconnaissance از یک سیستم ارتباطی “radio agnostic” استفاده شده است. این سیستم نه تنها می تواند با ربات ارتباط دو طرفه داشته باشد ، بلکه با سایر A-UGV ها نیز می تواند ارتباط داشته باشد.

این ربات از یک کیت مستقل Rheinmetall PATH بهره می برد و با این کیت، ربات می تواند توسط یک تبلت، ساعت هوشمند، سیستم یا یک کنترل کننده کنترل شود. این سیستم ارتباطی چندین لایه امنیتی برای حملات سایبری را دارد.

در این سیستم هر ربات می تواند با سایر ربات های فرمانده ارتباط برقرار کند و به دلیل داشتن هوش مصنوعی، یک کاربر می تواند کل آنها را به راحتی اداره کرد.

اگر ربات Mission Master – Armed Reconnaissance در جنگ نیاز به درگیری با نیروهای متخاصم را داشته باشد، با داشتن یک Rheinmetall Fieldranger Light 7.62 mm RCWS می تواند روی هدف قفل کند و با دستور اپراتور به افراد متخاصم شلیک کند.

 

بیشتر بخوانید:

 

منبع: newatlas

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا