بازی

با جوی استیک 6DOF کنترل کابین خلبان را با یک دست در اختیار دارید

با جوی استیک 6DOF کنترل کابین خلبان را با یک دست در اختیار دارید

Sublight Dynamicsاز جوی استیک حرفه ای خود به نام 6DOF رونمایی کرد

 


با جوی استیک 6DOF کنترل کابین خلبان را با یک دست در اختیار دارید

تقریباً ناگفته پیداست که حتی در بازی ها پرواز هواپیما یا فضاپیما مشکل است،کنترل کننده های سنتی یا جوی استیک ها فقط می توانند نیمی از معما را حل نمایند. اکنون، یک استارت آپ به نام Sublight Dynamics از نمونه اولیه ای جوی استیک (6DOF) یک دست خود با شش درجه آزادی رونمایی کرده است.

اگر ماشین رانندگی می کنید (در زندگی واقعی یا در یک بازی)، فقط در دو جهت حرکت اصلی متمرکز هستید: می توانید به جلو،عقب بروید، و چپ،راست بروید.ولی در پرواز،حرکت بسیار پیچیده تر می شود. ناگهان، شما باید بالا و پایین و همچنین سه محور چرخش- زمین-آسمان و تیک آف تمرکز کنید.

کنترل کننده های موجود در جوی استیک (6DOF) هر شش درجه آزادی را با هم ترکیب می کنند. اما اکنون، Sublight طراحی جدیدی را برای جوی استیک 6DOF نشان می دهد که می توان با یک دست از آن استفاده کرد و با آرایه ای از دکمه های دیگر، اهرم ها، محرک ها و شماره گیری ها طراحی شده است.

جوی استیک 6DOF به جای اینکه روی یک سطح صاف بنشینید، به گونه ای طراحی شده است که به راحتی در لبه میز قرار بگیرد. در آنجا، کاربر می تواند به سادگی دسته را در جهت مورد نظر – بالا، پایین، چپ، راست، رو به جلو، عقب، عقب و همچنین کج و چرخاننده آن استفاده کرده و از محورهای چرخش استفاده کند.

جوی استیک با سنسورهای مختلف نیرو تعبیه شده است که به آن می گویند در کدام مسیر حرکت می شود. این انتخاب طراحی ظاهرا باعث می شود تغییرات ورودی نرم تر و تنظیمات کوچک تر آسان شود.به گونه ای طراحی شده است که با کف دست به راحتی کنترل را به دست بگیرید و قابل تعویض به دست راست و یا چپ میباشد.

برای اجرای دستورات خلبان در کابین با یک دست، جوی استیک 6DOF با کمتر از 32 ورودی قابل تنظیم مجهز شده است. که شامل یک ماشه اصلی دو مرحله ای، ماشه کنترل به جلو، دکمه انگشت شست، سه اهرم دو طرفه ای است که می توانید با انگشتان شاخص دست خود کنترل کنید، یک ماشه صورتی دو طرفه، دو اهرم برای کنترل چهار جهته، یک اهرم هشت طرفه و دو دستگیره آنالوگ.

همه این ورودی ها در برنامه تنظیمات Sublight کاملاً قابل تنظیم هستند، که به بازیکنان امکان می دهد مواردی مانند حساسیت، شکل منحنی خروجی،وارونگی محور و خروجی محور را تغییر دهند. جالب است که، این تنظیمات روی خود جوی استیک ذخیره می شوند، بنابراین اگر آن را به رایانه شخص دیگری وصل کنید، دیگر لازم نیست همه چیز را وارد کنید.

خروجی جوی استیک از طریق USB کار می کند و ظاهراً می تواند بطور بومی با هر برنامه PC که از شش محور ورودی آنالوگ پشتیبانی می کند، کار کند. تاکنون این تیم آن را به طور عمده با بازی هایی مانند Elite Dangerous، Star Citizen و Overload آزمایش کرده است. علاوه بر بازی، Sublight می گوید که جوی استیک 6DOF می تواند در رباتیک و VR مفید باشد.

در حال حاضر، Sublight Dynamics بودجه 6DOF را از طریق Kickstarter تأمین می کند، جایی که در حال حاضر بیش از 17،000 دلار از 40،000 دلار هدف خود را جمع آوری کرده است، و 27 روز از آن باقی مانده است.

منبع:newatlas

دیدگاهتان را بنویسید