پزشکی و سلامت

دانشمندان راه مهار باکتریهای مقاوم به آنتی بیوتیک را کشف کردند

مقاومت آنتی بیوتیکی تهدید مهمی برای سلامت انسان در مقیاس جهانی است و همچنین پیش بینی شده است که عفونت به باکتری های مقاوم تا سال 2050 منجر به مرگ 10 میلیون نفر در سال شود. با توجه به اینکه آنتی بیوتیک ها در بسیاری از زمینه های پزشکی بسیار مهم هستند ، درک این مسئله که آنتی بیوتیکها چه تاثیری در احتمال بروز مقاومت دربرابر درمان دارد نیز مهم است.

محققان گروه جانورشناسی دانشگاه آکسفورد کشف کرده اند که دوز متوسط ​​آنتی بیوتیک، رشد باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک را محدود می کند زیرا قرار گرفتن در معرض آنتی بیوتیک به سلولهای مقاوم آسیب می رساند و توانایی سلولهای مقاوم را برای مقابله با باکتری ها محدود می کند.

دانشمندان راه مهار باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک را کشف کردند عفونت سلامت انسان درمان

یافته های دانشمندان در PNAS ، دو پیامد اصلی دارد:

  1. این تحقیق حاکی از آن است که استفاده از دوزهای معتدل تر آنتی بیوتیک ها می تواند روشی مناسب برای جلوگیری از مقاومت بدن در حین درمان و حداقل رسیدن عوارض جانبی مضر در دوره درمان را فراهم کند.
  2. این تحقیق اهمیت مطالعه تأثیر آنتی بیوتیکها بر روی سلولهای باکتری را نشان می دهد. فقط با درک تأثیر آنتی بیوتیکها بر روی سلولهای فردی می توان فهمید که چگونه آنتی بیوتیکها در ظهور مقاومت باکتریها تأثیر می گذارد.

پروفسور کریگ مک لین در گروه جانورشناسی دانشگاه آکسفورد و نویسنده اصلی این تحقیق می گوید: تحقیقات ما در درک شدت درمان آنتی بیوتیکی بر ظهور باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک تأثیر داشته است. محققان دیگر این مشکل را بررسی کرده اند اما ما یک دیدگاه منحصر به فرد را در نظر گرفته ایم که شامل مطالعه ظهور باکتری های مقاوم در سلولهای فرد است.

دانشمندان نتایج منتشر شده امروز را با استفاده از آزمایشاتی در مقیاس بزرگ که در آن توانایی سلولهای مقاوم به آنتی بیوتیک را اندازه گیری کردند، بدست آوردند.

دانشمندان امیدوار هستند که کار آنها زمینه را برای انجام کارهای بالینی آینده فراهم کند و بررسی شود که چگونه دوز آنتی بیوتیک در ظهور عفونت مقاومت در سیستم هایی که ارتباط مستقیمی با سلامت انسان و سیستم بالینی دارند مأثر است.

منبع: phys

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا