پزشکی و سلامت

مطالعات آکسفورد نشان می دهد که عسل موثرترین درمان سرفه و سرماخوردگی است

بررسی های جدید توسط یک پژوهشگر از دانشگاه آکسفورد ، تأثیر عسل را به عنوان درمانی در ردیف اول عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی (URTI) تأیید می کند. این مطالعه نشان می دهد که آنتی بیوتیک ها برای سرفه های جزئی و سرماخوردگی بی اثر هستند و عسل مطابق شواهد جمع آوری شده تا کنون تسکین علامتی بالایی را ارائه داده است. در ادامه با نبض دیجیتال همراه باشید.

اما خبری از این نیست که این ماده اثرات ضد میکروبی زیادی دارد. در سال 2018 ، مؤسسه ملی بهداشت، درمان و سلامت عمومی انگلستان توصیه های عمومی خود را برای پزشکان و متخصصان مراقبت های بهداشتی تغییر داد و گفت: عسل باید قبل از آنتی بیوتیک برای بیماران مبتلا به سرفه خفیف و سرماخوردگی تجویز شود.

مطالعات آکسفورد نشان می دهد که عسل موثرترین درمان سرفه و سرماخوردگی است

این توصیه های اولیه براساس تعدادی از مطالعات پراکنده انجام شده که به بررسی تأثیر این ماده در درمان علائم مختلف ناشی از عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی می پردازند. کاهش درمان های غیرضروری آنتی بیوتیکی دلیل اصلی تغییر این توصیه های بهداشت عمومی بود.

بررسی سیستماتیک قبلی در این موضوع ، تنها بر اثربخشی عسل در معالجه علائم سرفه در کودکان متمرکز شده بود. اما تحقیقات جدید اولین بررسی جامع از داده های بالینی را در کلیه گروه های سنی با تمرکز بر اینکه آیا این ماده در درمان علائم دستگاه تنفسی فوقانی از سایر روشهای درمانی مؤثرتر است ارائه می دهد.

مطالعات آکسفورد نشان می دهد که عسل موثرترین درمان سرفه و سرماخوردگی است

این مطالعه جدید با 14 آزمایش بالینی در مورد اثربخشی عسل در درمان عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی انجام شده است.

آزمایش های موجود در مطالعه کاملاً متنوع بودند. فقط در دو آزمایش به طور خاص عسل را با مسکن ها مقایسه کردند ، در حالی که بقیه آزمایشات این ماده را در برابر انواع استراتژی های مراقبت معمول ، از شربت های بدون نسخه سرفه گرفته تا داروهای ضد هیستامین آزمایش می کردند.

محققان دریافتند که عسل در کاهش علائم دستگاه تنفسی فوقانی در مقایسه با تمام اقدامات درمانی معمول مؤثرتر است. محدودیت اصلی در این تحقیق ، کمبود آزمایشات کنترل شده با مسکن هاست که مستقیماً در مورد اثربخشی عسل تاثیر گذارند ، بنابراین یکی از توصیه های محققان ، نیاز به یک آزمایش بزرگ کنترل شده با مسکن هاست.

نویسندگان نتیجه می گیرند: این ماده یک روش درمانی غالب است که به خوبی برای بیماران جهت عسل درمان عفونت شناخته شده است. وی همچنین گفت: این ماده ارزان است ، دسترسی آسان و مضرات محدودی دارد. ما به پزشکان عسل را به عنوان جایگزینی برای آنتی بیوتیک ها توصیه می کنیم که هم مؤثرتر و کم ضرر تر از گزینه های مراقبت معمول است و هم از ایجاد آسیب در برابر مقاومت ضد میکروبی جلوگیری می کند.

مطالعات آکسفورد نشان می دهد که عسل موثرترین درمان سرفه ، عفونت و سرماخوردگی است

محققان به وضوح می افزایند ، همه عسل ها به طور یکسان تولید نمی شوند. آنها می گویند عسل یک ماده پیچیده و ناهمگن است، بنابراین برخی از انواع عسل ممکن است در معالجه سرفه و سرماخوردگی مؤثر باشد. با وجود تنوع گسترده ای از انواع عسل مورد استفاده در آزمایشات بالینی که مورد بررسی قرار گرفت ، نتایج به طور قابل توجهی ثابت بود. این یک سیگنال اطمینان بخش به شما می دهد که اگرچه برخی از عسل ها ممکن است موثرتر باشند اما تمام آنها تا حدودی مفید خواهند بود.

منبع » NewAtlas

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا