پزشکی و سلامت

چه مدت باید از حوله حمام خود استفاده کنید بدون اینکه آن را بشویید؟

برای بسیاری از افراد شستن یا تغییر هفتگی حوله حمام یک امر طبیعی است. همه شما بعد از حمام تمیز هستید بنابراین حوله شما باید مدتی برای استفاده خوب باشد. اگرچه بعد از حمام بدن شما احساس تمیزی دارد، اما به طور متوسط حوله ده ها میلیون سلول مرده و همچنین قارچ ها یا باکتری هایی که پس از حمام شما زنده مانده اند را جمع می کند.

از طرف دیگر اجزای مختلف بدن نیز در تماس با حوله ها هستند و ترشحات ادراری و مقعد نیز به سرعت به بافت های حوله منتقل می شوند. امروزه بیشتر توالت ها به حمام نزدیک هستند و قطرات آب توالت در هنگام شستشو به اطراف پاچیده می شود که ممکن است به حوله برخورد کند و مهمتر از همه حوله رطوبت هوا را به خود جذب می کند که تمام این موارد حوله را در معرض خطر قرار می دهد.

صحبت از نمناک شد که در اینجا باید یادآور شد که هر لحظه که یک حوله خشک می شود اجازه می دهد تا باکتری ها بدون نشانه خاصی زیاد شوند. جو مرطوب موجود در مکان هایی مانند حمام به سادگی برای ترغیب رشد کپک، قارچ ها و سایر مواد نامطلوب مناسب است.

 

حال با این شرایط چه موقع باید حوله ها را شست؟

چه مدت باید از حوله حمام خود استفاده کنید بدون اینکه آن را بشویید؟ قارچ ها و باکتری هایی شستن

خوشبختانه مراقبت و نگهداری از حوله شبیه علوم موشکی نیست و فقط کمی باید بیشتر تلاش کرد.

کارشناسان توصیه می کنند حوله را به شکلی آویزان کنید که بتواند کاملاً خشک شود. همچنین با باز کردن یک پنجره یا روشن کردن فن تهویه حمام و ایجاد گردش هوا به سرعت خشک کردن آن کمک می کند.

اگر در هر موقع حوله شروع به بوی بد کند، این بو بد، عطر و بوی طبیعی حوله نیست بلکه این وجود کپک در حوله را تایید می کند و حتما حوله نیاز به شستن دارد.

حتی اگر تمام مراحل را به خوبی رعایت کردید باز هم بیشتر از سه بار از حوله استفاده نکنید و حوله حمام خود را با آب گرم همراه با مواد شوینده (ترجیحا همراه با سفید کننده مناسب) به طور کامل بشویید.

 

منبع: howstuffworks

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا