پزشکی و سلامت

کاهش میگرن با قرار گرفتن روزانه در معرض نور سبز

سه سال پیش ، دانشمندان دانشگاه آریزونا گزارش دادند که به نظر می رسد قرار گرفتن در معرض نور سبز باعث کاهش درد نوروپاتیک در موش های صحرایی می شود. اکنون ، محققان معتقدند که چنین نوری می تواند برای درمان میگرن و سردردهای میگرنی در انسان نیز استفاده شود. در ادامه با نبض دیجیتال همراه باشید.

تیمی تحقیقاتی با رهبری دکتر مهاب ابراهیم ، با یک گروه 29 نفره مبتلا به میگرن شروع به کار کردند که همگی قبلاً به درمان های سنتی میگرن پاسخ مثبت نداده بودند.

برای دوره 10 هفته ای ابتدایی ، همه افراد مورد آزمایش به مدت یک تا دو ساعت در روز در معرض نور سفید قرار گرفتند. پس از دو هفته وقفه ، همه آنها به مدت 10 هفته دیگر به طور روزانه در معرض نور سبز قرار گرفتند. در کل دوره آزمایش ، آنها به طور منظم پرسشنامه هایی را درباره تعداد و شدت سردردهای خود تکمیل می کردند و ارزیابی کردند که سردرد چقدر بر توانایی آنها در انجام فعالیتهای اساسی تأثیر دارد.

کاهش میگرن با قرار گرفتن روزانه در معرض نور سبز
کاهش میگرن با قرار گرفتن روزانه در معرض نور سبز

نتایج تحقیقات

هنگامی که داده ها بررسی شد ، مشخص شد که قرار گرفتن در معرض نور سبز باعث کاهش حدود 60 درصدی میانگین روزهای سردرد و میگرن می شود. علاوه بر این ، هنگام بروز سردرد ، 60 درصد درد کمتری داشتند. بعلاوه مدت زمان آن طولانی نبود و تأثیرات نامطلوب کمی روی توانایی شرکت کنندگان در خوابیدن ، ورزش ، انجام کارهای منزل و کار داشت.

قبل از خرید یک لامپ نور سبز ، باید توجه داشت که نور سبز مورد استفاده در این مطالعه از شدت و فرکانس خاصی برخوردار بوده و برای مدت زمان خاصی و از طریق روش های خاص اعمال می شد. بعلاوه ، هنوز دقیقاً مشخص نیست که نور سبز چگونه میگرن را کاهش می دهد.

کاهش میگرن با قرار گرفتن روزانه در معرض نور سبز

ابراهیم می گوید: “این یافته ها عالی است ، اما داستان از اینجا شروع می شود که من به عنوان یک دانشمند واقعاً به چگونگی این رخداد علاقه مند هستم زیرا اگر مکانیسم را درک کنم ، می توانم از آن برای شرایط دیگر استفاده کنم. می توانم از آن به عنوان ابزاری برای دستکاری سیستم های بیولوژیکی استفاده کنم .”

منبع  »  NewAtlas

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا